Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.
AWS Cloud Quest

Amazon Aws Cloud Quest Oyunuyla Metaverse Dünyasında Yerini Aldı

Amazon, internetteki global e-ticaret siteleri arasında her zaman ürün satın aldığımız birincil yer olmak isteyecektir. Amazon; Çin dışında küresel olarak e-ticaretin en büyük payı, dünyanın en büyük bulut satıcısı ve video, müzik, e-kitap, sesli kitap, video oyunu gibi çok sayıda farklı tüketici medya deneyimini de ticaret ağında barındırıyor. Sonsuz çeşitlilikteki ürün yelpazesinin yanı sıra şimdi de Amazon AWS Cloud Quest oyunuyla Metaverse dünyasında yerini aldı. Şirket ayrıca Fulfilled by Amazon ve Amazon Channels ticaret platformları, bulut bilişim çağı için tasarlanmış ilk büyük oyun ve rendering motorunu inşa ediyor ve AR gözlükleri üzerinde çalışıyor.

AWS Bulut Nedir?

Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, altyapı oyunlarının temelinde kendilerini çok güçlü hissettiklerini söylüyor. Örneğin Amazon Web Services (AWS), Amazon’un isteğe bağlı bulut bilişim platformları ve uygulama programlama arayüzleri sağlayan bir yan kuruluşudur ve Amazon’un en iyi işidir. Gelirinin %80’i, Amazon’un envanterindeki ürünleri doğrudan alıp satmak yerine, şirket bünyesindeki diğer işletmeler tarafından satılan ürünleri sattığı, paketlediği ve teslim ettiği Amazon tarafından elde ediliyor. Elon Musk’ın özel havacılık şirketi SpaceX’in hedefi mars gezegenini kolonileştirmek olsa da Jeff Bezos Blue Origin ile hedefinin, ilk web protokollerine ve AWS’sine benzer bir uzay altyapısının oluşturulmasını kolaylaştırmak olduğunu söylüyor. Amazon AWS Cloud Quest oyunuyla Metaverse dünyasında yerini aldı ve bu hamle ile bulut teknolojisinin bambaşka bir boyuta taşınacağını düşünüyor.

AWS Cloud Quest: Cloud Practitioner Nedir?

Amazon, yeni dünyadan geride kalmamak adına metaverse için bir önemli bir hamle yaptı. Teknoloji devi Amazon artık metaverse dünyasında bir 3D internet oyununa sahip. AWS Cloud Quest: Cloud Practitioner adlı oyunda, kullanıcılar kendi hareketli avatarlarını oluşturup, sanal bir şehirde gezecek ve insanların gerçek teknoloji sorunlarını çözmeye çalışacak ve böylelikle puanlarını arttıracaklar. Şirketin buradaki amacı bulut teknolojileri ile ilgili farkındalığı ve bulut hizmetlerinin benimsenmesini sağlamak. Merkezi olmayan dünyada bile AWS, depolama çözümleri sunacak bu da beceri ve eğitim verme sürecini olgunlaştıracak. Etkileşimli öğrenme süreci ile AWS Cloud Quest oyunu, çalışanlara ve oyunculara gerekli becerileri kazandıracak.

Oyunun işleyişi oldukça basit ve keyifli. Oyuncular kurulan sanal şehirde dolaşacak ve buradaki kişilerin depolama ve güvenlik hizmetleri dahil olmak üzere temel hizmetler ve bakımlarına yardımcı olarak bulut ve teknolojik sorunlarını çözecek. Karakterler bunun yanı sıra simülasyonları ve bulmacaları tamamlayarak puan kazanabilecek, bunu yaparken de yeni içerik ve karakter stillerinin kilidini açabilecekler. AWS, dünyada birçok şirket tarafından kabul gören bulut platformlarından biridir. Bu oyun sayesinde öğrenciler teoriyi pratiğe dönüştürebilecek ve bulut bilişiminin soyut kavramlarını gerçeğe dönüştürecekler. Amazon AWS Cloud Quest oyunuyla Metaverse dünyasında yerini aldı, bu meta evrende bulut teknolojilerine açılan ilk kapıdır.

Oyun Bulut Teknolojisi Eğitimi Verip, AWS Sertifikası Kazandıracak

Eğlence amaçlı oyuna ek olarak Amazon, bulut eğitim hizmetleri kapsamında oyuncuların AWS kariyerlerini ve bulut altyapılarını geliştirmelerine yardımcı olmak için bir dizi sertifika da sunuyor. Oyun bir 3D oyun sunumu olmasının yanında aynı zamanda bir eğitim aracı da olacak. İnsanlara bulut hizmetlerinden nasıl yararlanacaklarını ve aynı zamanda gerçek teknoloji donanımlarına yardımcı olmayı da öğretecek. Ayrıca, oyuncuların puan almak için AWS bilgilerini, sınavlarını ve simülasyonlarını tamamlamaları gerekecek. Amazon AWS Cloud Quest oyunuyla Metaverse dünyasında yerini aldı, bununla birlikte, JPMorgan, Samsung, Adidas, gibi birçok şirkette metaverse’e katılıyor.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.