Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Binance’ın Yeni Twitter Emojisine Tepki Yağdı

Dünyanın en önemli kripto para borsalarından biri olan Binance, 20 Nisan’da resmi Twitter hesabı üzerinden emojisini değiştirdiğini duyurmasının ardından, Binance’ın yeni twitter emojisine Tepki yağdı ve dünyanın her yanından büyük tepkilerle karşılaştı.

Binance Emoji Twitter

Binance’ın yeni emojisinde, eski logosunun üzerine eklenen dört kol gamalı haç sembolünü çağrıştırdığı için tepkiler çığ gibi büyüdü. Gamalı haç, Hindu ve Budist’ler için her ne kadar iyi şans anlamına gelse de, twitter kullanıcılarının tepkilerinin nedeni emojinin Alman Nazi Partisi’nin 1920’lerin başında nefret sembolü olarak kullandığı gamalı haç sembolüne olan benzerliği. Öte yandan twitter kullanıcılarının, emojinin değiştirilme tarihinin Adolf Hitler’in doğum günü olan 20 Nisan’da denk gelmesinin tesadüf olmadığını düşünmesi nedeniyle Binance’ın yeni twitter emojisine tepki yağdı.

Aldığı tepkiler üzerine Binance resmi Twitter sayfası üzerinden şu açıklamayı yaptı:

“Bu görüntü kesinlikle utanç vericidir. Kabul edilemez. Bu emojinin kimse tarafından fark edilmeden, hangi inceleme aşamaşından geçtiğini araştırıyoruz. Sorunu hemen bildirdik. Yeni emoji tasarımımız kullanıma sunulmuş durumda.”

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.