Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Dubai’de, Turizm Sektöründe Blockchain’in Etkisi Tartışıldı

Global Turizm Forumu, Mart ayının son günlerinde “Seyahat İçin Blockchain” temasıyla Dubai’de gerçekleşti ve Dubai’de, turizm sektöründe Blockchain’in etkisi tartışıldı. Foruma, siyasi liderler, özel sektörün ileri gelenleri, Avrupa Parlamentosu ve UNESCO’dan temsilciler, teknoloji ve turizm sektöründen önemli isimler katıldı. Rixos Premium Otel’de gerçekleşen foruma, 10.000’den fazla komite ve topluluk üyesi de çevrim içi katılım sağladı ve blockchain’in turizm sektörüne katkıları ve fırsatları konuşuldu ayrıca panelde Blockchain teknolojisinin kripto paralardan ibaret olmadığı da vurgulandı.

Forumun katılımcılarından Fransa eski Cumhurbaşkanı François Hollande, blockchain teknolojisinin turizme yapabileceği katkılara dair düşüncelerini şöyle aktardı: “Bence bu sistem dünya genelinde gelişmeye devam edecek ve bu konuda en ileri düzeydeki ülkeler kripto para kullanımına müsaade eden ülkeler olacak. Şu anda blockchain teknolojisi müşterilere büyük avantaj sağlıyor çünkü kripto paraları; ulaşım, kalacak yer, yeme-içme gibi tüm satın alım ve hizmetlerde kullanabiliyorlar.”

Hollande’a göre, blockchain teknolojisindeki gelişmeler ve buna bağlı olarak turizm sektörüne sağlayacağı katkılar çok önemli. Hollande, blockchain ve dijital para birimleri tarafından sağlanan veriler hükümetlerin ve özel sektörün turizm yatırım planlarını ve hizmetlerini etkili bir şekilde şekillendirmelerine katkı sağlayabileceğini düşünüyor ve sözlerine şöyle devam ediyor “Bunun sağlanmasından devlet başkanları ve hükümetler sorumlu. Mobilizasyonun sağlanması için tüm ön koşullar oluşturmalı, güvenlik konusunda katı olmalılar. Aynı zamanda ticari garanti de sunabilmeliler ki blockchain tam da bu noktada uygun işlem ücretleriyle daha güvenli bir ticaret imkanı sağlıyor.”

Forum katılımcılarından SmartLedger CEO’su Meike Krautscheid, blockchain sektörünün sadece ödemeler ve FinTech’ten ibaret olmadığına dikkat çekti ve blockchain teknolojisinin turizm sektörü üzerinde daha etkili ve güvenli bir seyahat imkanı sağlayan yapıcı etkileri olacağını vurgulayarak şunları söyledi: “Blockchain kripto paralardan ibaret değil. Tabii ki tıpkı diğer sektörlerde olduğu gibi turizmde de herhangi bir ticari işlemi dünyanın öbür ucuna oldukça cüzi işlem ücretleri karşılığında iletebilmek başlı başına büyük bir yenilik. Metaverse’ün blockchain teknolojisiyle birleştirildiğini düşünün. Tüm şehri en ince ayrıntısına kadar tarayarak metaverse üzerinde dijital, gerçek tur imkanları oluşturabilir, bir otel ya da yatı kiralamadan önce metaverse üzerinde buraları ziyaret etme fırsatları sağlayabiliriz.”

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.