Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Loreal Metavers’e Girmeye Hazırlanıyor

Küresel kozmetik devi, 17 sanal ürünle ilgili ticari marka başvurusunda bulunarak L’Oréal metavers’e girmeye hazırlanıyor. Başvurular; makyaj ve kozmetik şirketleri Kiehl’s, Maybelline, Pureology, Urban Decay ve Redken dahil olmak üzere L’Oréal’in 17 yan kuruluşları adına yapıldı.

Kiehl’in başvurusu; metaverse dahil sanal bir ortamda saç bakım ürünleri ve kozmetik vücut bakım ürünleri ile birlikte indirilemeyen sanal parfümeri haklarını içeriyor. Başvuruların sekizinde, L’Oréal hisseleri, insanların sanal kozmetiklere göz atması, biriktirmesi, satın alması, satması ve ticaretini yapması için bir meta veri tabanı sağlamayı hedefliyor.

L’Oréal’in Tekrar Metaverse Girişimi

Şirketin NFT’lere ilk girişi, kadın sanatçılara ve onların güçlendirilmesine odaklanan yedi NFT’den oluşan bir koleksiyon yayınladığı Aralık ayında yapılmıştı. Koleksiyon o zaman fiyasko olarak nitelendirilmişti ancak bu durum kozmetik devini pes ettirmemiş olsa gerek ki yine L’Oréal metavers’e girmeye hazırlanıyor.

Metaverse ortamında sanal parfüm kavramını kavramak zor olsa da, bu tür şeyler için ticari marka başvurusu yapmak artık olağandışı değil. McDonald’s’tan Walmart’a kadar uzanan şirketler, Logan Paul, Bronny James ve Kobe Bryant gibi ünlüler, yakın zamanda NFT ile ilgili ticari markalar için başvuruda bulundu.

L’Oréal Metaverse’de Diğer Markaları Yüreklendirebilir

L’Oréal metavers’e girmeye hazırlanıyor ve bu girişim kuşkusuz, kozmetik ve güzellik sektöründeki diğer şirketleri de metaverse’e adım atmaları konusunda yüreklendirecek. Geçtiğimiz Eylül ayında Procter&Gamble güzellik bölümü, yalnızca kendi markalarına adanmış olan sanal dünyası BeautySphere’i piyasaya sürerek metaverse’e ilk adımlarını atmıştı. Geçen yılın başlarında; Givenchy, Gucci Beauty ve Nars’da Nintendo’nun Animal Crossing video oyunuyla işbirliği yaparak sanal dünyaya giriş konusunda denemeler yapmaya başladı.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.