Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Metaverse Oyunları

Metaverse, yakın gelecekte avatarlarımız, dijital kopyaları ya da hologramlarımızla yaşayacağımız sanal bir evrendir. Sanal gerçeklik gözlüğüyle metaverse’e girdiğimizde, gündelik hayatımızda yaptığımız birçok şeyi fiziksel bir çaba harcamadan metaverse’de gerçekleştirebileceğiz. Metaverse oyunları bizlere oyun oynayarak para kazanma fırsatı da sunacak. Metaverse platformlarında, sanal arsalarda kurulacak platformlarda kullanılmak üzere üretilen oyun coinleri, oyun içinde ödül kazanmamız için üretiliyor. Blockchain oyunları ve sanal arsalara adapte edilen 3D tasarımlar ile geleceğin dijital yaşam ortamları kuruluyor.

Metaverse Oyun mu?

Metaverse’de, oyun oynayıp para kazanma fırsatınızın olduğu birçok oyun var. Bunların arasında en popüler olanlar The Sandbox, Axie Infinity, PolkaCity ve Decentraland ve Realm’dır. Şu an bunlardan herhangi birini seçip, internet sitesine girip oyun oynamaya başlayabilirsiniz. Oyun içinde belirli hedefleri geçerseniz yeni oyun içi karakterler üretme hakkı elde edebiliyorsunuz. Her oyunun ödüllendirme sistemi farklı olmasına karşın, oyunun kurallarına göre oynadığınız metaverse platformu size kendi kripto para biriminden ödül verir. Ayrıca tasarım bilginizi geliştirip, oyun alanlarına 3D tasarımlar yerleştirirseniz daha fazla para kazanabilirsiniz. Metaverse oyun platformundan elde ettiğiniz kripto kazancını nakde dönüştürmek istiyorsanız MetaMask sanal cüzdan uygulamasını yükleyip, uygulama ile oyunu eşleştirmeniz gerekir. Ayrıca, OpenSea kullanarak size oyunda kar sağlamayan bir oyun nesnesini, başka bir kullanıcıya satıp burdan da gelir elde edebilirsiniz.

Metaverse Oyunları Nedir?

en iyi 5 oyun 1
En İyi 5 Oyun

The Sandbox (SAND)

Oldukça gelişmiş iç görsellere sahip bir oyundur ve oyunun amacı metaverse’de yeni alanlar inşa etmektir. Oyunda hedeflenen şey, mevcut kaynakları kullanarak teknoloji ve vahşi yaşam becerileri edinmektir. Bu noktada, hayatta kalmak için teknik bazı görevleri de gerçekleştirmeniz gerekebilir. Geçtiğimiz günlerde oyun içinde üretilen bir sanal yat 650 bin dolara satılmıştır. Platform, metaverse mantığını en iyi anlayan yapılardan biridir ve kendi kripto parasını tam anlamıyla oyuna entegre etmeyi başarmıştır.

Sandbox; metaverse’ü tam anlamıyla hissedeceğiniz, kendi oyun içi eşyalarınızı yaratabileceğiniz ve satabileceğiniz, karakterinize özel mülkiyetler edinebileceğiniz blockchain altyapılı bir oyundur. Sandbox evreninin kripto para birimi olan SAND, Ethereum blok zincirinde çalışır. Bunun avantajı, Ethereum’un güvenli ve istikrarlı bir ağ olmasıyken dezavantajı ise, Ethereum, blok zincirinde işlem yapmak isteyen kullanıcılara yüksek gaz ücretleri uygulamakla ünlüdür.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity, ilk bakışta basit bir çocuk oyunu gibi görünmesine rağmen belki de dünyada en fazla talep gören ve fanatiğe sahip olan metaverse oyunlardan biridir. Oyunlar arasında en yüksek piyasa değerine sahip metaverse yatırımı Axie Infinity’dir. NFT piyasasında oyunla ilgili üretilen görseller önemli fiyatlara satılmaktadır. Bu satışlar OpenSea NFT üzerinden yapılmaktadır. Oyun Etherium blockchain altyapısını kullanıyor.

PolkaCity (POLC)

Oyun tamamen gerçek dünyanın dijital bir kopyasıdır, oyun gerçek dünyadan alınan büyük verilerin işlendiği sanal bir arazidir diyebiliriz. Gündelik hayatta rastladığımız mağazalar ve bankalar gibi varlıklar oyun içerisinde ilerleme döngüsünü sağlayan unsurlardır. Oyun, Metaverse oyunları arasında metaverse sistemine en uygun olan oyun oynayarak para kazanma yatırımlardandır. Metaverse teknolojisinin başarmak istediği sanal arazide seyahat etme ve gerçek dünya simülasyonu şimdiden PolkaCity’de büyük ölçüde başarılmıştır yani bir bisiklet ya da araba ile PolkaCity sokaklarında gezmeniz mümkündür.

Decentraland (MANA ve LAND)

Ticari olarak, oyun oynayarak para kazanma fırsatı sunan kripto para borsası içerisindeki en güçlü metaverse coinlerden biridir. Her ne kadar bir oyun olsa da temel mantığında sanal bir dünya inşa etme fikri vardır. Oyundaki sanal arsalar oldukça nitelikli bir şekilde çizilmiştir. Ayrıca oyunu oynamadan önce tanımanızı sağlayan ziyaretçi modu da vardır. Eğer bilgisayarınız sistem gereksinimlerini karşılıyorsa oyuna Decentraland Play bağlantısından ulaşabilirsiniz. Oyun görselleri oldukça kaliteli olduğu için buraya girdiğinizde bilgisayarınızın donma riski olduğundan, oyunu oynamak için iyi bir bilgisayara ihtiyacınız var. Sanal sosyal dünya olarak bilinen Decentraland, içinde metaverse olan her şeyi kapsar. Decentraland’de sanal etkinliklere katılabilir, oyun oynayabilir, pazarlarda dijital mal ticareti yapabilir ve dünyanın her yerinden diğer üyelerle takılabilirsiniz.

Realm (REALM)

Dünyayı kurtarma fikri ile ortaya çıkmış bir oyun oynayarak para kazanma platformudur. Oyuna üye olduğunuzda yapmanız gereken şey dünyayı kurtaracak olan sistemin önemli bir parçası olmaktır. Dünyadaki kaynakları bu amaçla toplamanız ve bölgelerin kilitlerini açmanız gerekir. Oyunda bölgelerin kilidini açtıkça token’de kazanmış olursunuz. Yaptığınız çalışmalarla krallıkların seviyesini yükseltip seviye atlamanız da mümkün.

Gelecek Vaadeden Metaverse Oyunları

İlluvium

İlluvium bizi metaverse evreninde ultra yüksek kalitede grafiklere sahip dünyasıyla maceralara davet edecek. Oyun henüz çıkmadı fakat oyunun öncesinde token satışlarıyla her geçen gün rekor kırmaya devam ediyor. Oyun şu an beta aşamasında, resmi çıkışının bu yıl içerisinde olması bekleniyor ve oyun videosuna bakılırsa bu yıla damga vuracağı anlaşılıyor. 

Star Atlas

Star Atlas, 2620 yılında geçen sanal bir oyun dünyasıdır. Star Atlas vatandaşı olarak; bölgesel fetih, siyasi hakimiyet ve kaynak toplamada mükemmel olmak sizin becerinize kalmış. Galaksiler arası çatışmalarla mücadele ederken, jeton şeklinde ödüller kazanma fırsatına sahip olabilirsiniz. Oyuncular gemiler, mürettebat, arazi ve ekipman gibi dijital varlıkları satın almak için ATLAS token’ı kullanabilirler. Star Atlas’ta güvence altına alınabilecek bir başka oyun içi para birimi de, esas olarak oyun içi yönetişim prosedürleri için kullanılan POLIS token’idir.

Bloktopia

Bloktopia, 21 katlı sanal bir gökdelene sahip bir metaverse’tür. VR gökdeleninde; Bloktopia üyeleri kendi avatarlarını oluşturabilir, sosyalleşebilir, kripto hakkında bilgi edinebilir ve metaverse gayrimenkul satın alabilir. Bu VR gayrimenkulüyle kullanıcılar, ellerinde olacak basit bir oluşturucu araçla sanat eserleri, oyunlar, meydan okumalar, sahneler ve daha fazlasını oluşturabilirler. Metaverse oyunları Bloktopia, ağına güç sağlamak için MATIC kullanır ve Polygon üzerinde çalışır. Ethereum’dan farklı olarak uygun fiyatlıdır ve hızlı işlemlere izin verir.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.