Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Metaverse’de İlk Rock Single Çıktı

Rock müzik sevenlere müjde! Metaverse’de ilk Rock single çıktı ve böylece Rock müzik sanal dünyada da yerini buldu. Tüm dünyada ses getiren Türkiye merkezli Fluffy Polar Bears, NinjaSquad gibi NFT projelerine Rock’n’Verse’ün de katılımıyla bir yenisi daha ekleniyor.

İlk Metaverse NFT Rock Single Çıktı

Rock’n’Verse, sanal gerçeklik gözlükleri kullanarak gerçek zamanlı konserlere ve dünyanın dört bir yanındaki rock müzisyenlerinin gerçekleştireceği performanslara ev sahipliği yapacak. Projenin ilk adımı, SkinRunners Rock Grubuna ait 3333 adet NFT satışıyla başlayacak. 2018 O Ses Türkiye finalistlerinden Bartu Gülhan’ın solisti olduğu SkinRunners grubu, bu NFT projesi için Phoenix isimli bir şarkı ve klip piyasaya çıkardı.

Rock’n’Verse Sadece Rock Müzik Platformu Olacak

Metaverse’de ilk Rock single çıktı  ve bu gelişmenin ardından Rock’n’Verse kurucularından Selçuk Eser Rock müziği; görsel sanatlar, moda tasarımı, oyun mühendisliği ve etkinlik organizasyonları ile bir araya getirecek olan bir projeye başladıklarını duyurdu. Rock’n’Verse, uluslararası düzeyde tüm rock müzik camiasını biraraya getiren sanal bir dünyaya dönüşecek. Konser salonları, açık hava festival alanları, restoranlar, barlar, oteller, oyun platformları ve mağazaları içerecek bu dünya, müzisyeninden dinleyicisine tüm rock müzik sevenlere açık olacak.

Rock’n’Verse kuruculardan Gözde Vanlı’da yaptığı açıklamada; oluşturulacak NFT koleksiyonları ve sanal evrende yaratılacak ekonominin bağımsız rock müzisyenlerini ve plak şirketlerini de destekleyeceğini,  projeyle rock müzisyenlerinin single ve albüm konserlerini bu platformdan dinleyicilerine ulaştırabileceklerini, toplam değeri 100 bin doları aşan hediyeler dağıtılacağını ifade ediyor. Metaverse’de ilk Rock single çıktı bu, rock müzik tutkunları için tam bir ayrıcalık Rock’n’Verse’ün sürprizleri bununla da bitmiyor. Rock müziğin efsane isimlerinden Billy Sheehan imzalı binlerce dolar değerindeki basgitar, Selçuk Eser’in costom üretim elektro gitarı ve 100 bin dolar değerindeki özel yapım bir motosiklet de projenin çeşitli aşamalarında hediye olarak dağıtılacak.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.