Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
You have not selected any currencies to display

Somnium Space

Metaverse sanal gerçeklik deneyimlerini bize sunarken, Somnium Space farklı bir amacı olan bir metaverse’dürKullanıcıların platforma, herhangi bir web uygulaması gibi çalışması için indirilebilir bir VR istemcisi veya tarayıcı tabanlı bir sürüm aracılığıyla katılmalarına imkan tanır.

Somnium Ne Demek? Somnium Space Nedir?

Somnium, Johannes Kepler tarafından yazılan ve türünün ilk örneklerinden biri olarak kabul edilen bir bilim kurgu öyküsünün adıdır. Somnium Space, 2017 yılında başlatılan ve 2018 yılında daha geniş bir kitlenin kullanımına sunulan açık kaynaklı bir metaverse platformudur. Somnium Space, giriş için çok düşük engellere sahiptir ve metaverse teknolojilerini herkes için erişilebilir hale getirmeyi ve blok zincirine dayalı kendi para kazanma sistemini kurmayı hedefler. Kullanıcılarına; kazanabilecekleri, ticaret yapabilecekleri ve paraya çevrilebilir varlıklar yaratabilecekleri demokratik bir alan sağlamayı amaçlar ve bunun için Ethereum blok zinciri ağından yararlanır.

Somnium Coin Nedir?

Somnium Space (CUBE) bir kripto para birimidir ve blok zinciri üzerine kurulmuş bir sanal gerçeklik uygulamasına sahiptir. Ethereum; dijital dünyalar ve NFT varlıkları oluşturmanıza, denemenize ve ticaret yapmanıza imkan tanır. Somnium Space şirketinin oyuncu veya kullanıcı kazançlarında payı yoktur. Uygulama; kullanıcıların arazi, avatarlar, giyilebilir cihazlar ve Ethereum blok zincirini kullananların oyun içi varlıklarını token haline getirmelerine imkan tanır. Bu özellik; Somnium Space firmasını, oyunculardan elde edilen değerden otomatik olarak ayırır.

Somnium Space, hissedarlarına arsa parsellerinin ihracı ile bağlantılı olarak bugüne kadar iki ilk arsa arzını üstlenmiştir. Kendi Somnium gezegenini yaratmak isteyen oyuncular önce arazi parselleri edinmelidir ve oyuncular parsel üzerinde herhangi bir NFT atayabilir ve VR’de inceleyebilir.

Cube Coin Hangi Borsada?

Somnium Space Cubes ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Bitget ve Gemini borsalarıdır. Kullanıcılar arasındaki işlemleri daha verimli hale getirmek için CUBE, tıpkı bir atari salonunda oyun jetonları satın almanın dijital karşılığı olarak hareket eder. Oyuncular bir Ethereum cüzdanıyla ETH, CUBE ve NFT’leri kendi başlarına saklayabilirler. CUBE, çeşitli varlıklar arasında bir bağlantı görevi görerek oyun içi işlemlere izin verir. CUBE şimdilik yalnızca oyunlarla uyumlu ancak yakında tüm platform ekonomisine yayılacaktır.

Somnium Space, Kasım 2020’de avatar belirteçlerini uygulayarak CUBE belirtecinin faydasını artırmaya yönelik büyük bir adım attı. Oyuncular artık bir NFT olarak blok zincirinde kendi tam vücut avatarlarını oluşturmak için CUBE kullanabiliyorlar. Katılmak için oyuncular CUBE’den bir avatar satın alıyor ve bu avatar daha sonra envanterlerine ekleniyor. CUBE belirteci ayrıca, oyuncuların başka bir kullanıcının avatarını NFT olarak satın almalarını da sağlıyor.

Meta veri deposu belirteçleri düzenli olarak arazi, giyilebilir ürünler ve diğer varlıkları satın almak için kullanılırken, birinin avatarını simgeleştirmesi meta veri deposunda gelir elde etmenin yepyeni bir yolu. Ayrıca, platformda yerleşik bir ünlü tarafından daha önce kullanılan bir avatara sahip olmak isteyebilecek yeni kullanıcıları da çekebilir.

Platformun ekonomisinin ve bir bütün olarak Somnium Space’in toplumsal yapısının bir başka benzersiz özelliği, bir platformun vatandaşı olarak bireysel davranışın kalitesini gösteren hiyerarşik bir yapı olan Karma’dır. Gerçek dünya ile Karma seviyesinin birkaç benzer yanı var. Kullanıcılar birbirlerine iyi davranışlarından ötürü puan veriyorlar. Bunu finans dünyasında, her bireye kredi itibarını belirleyen risk puanına benzetebiliriz. Somnium Space kullanıcıları, farklı etkinlikler için CUBE ödüllerini nasıl kazandıklarını belirlemek için farklı Karma seviyelerinde ilerleyecekler.

Somnium Space’te Nasıl Kazanılır?

Platform, kullanıcıların kendi mülklerini ve avatarlarını geliştirebilecekleri ve diğer sanal dünyalar ve platformlarla birlikte çalışabilir hale gelen kişiselleştirme ve kişiselleştirmeyi desteklemek için bir yazılım geliştirme kiti sunuyor. Kit ayrıca karmaşık ve karmaşık yapıların üretilmesine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış bir oluşturucu modu da içeriyor. Bir kez geliştirildiğinde, içerik oluşturucular bunları NFT pazarında varlıklar olarak listeleyebilir ve metavers ekonomisine girebilir.

Somnium Space, Polygon ağı ile tamamen birlikte çalışabiliyor yani kullanıcılar ücretlerden tasarruf etmek için NFT varlıklarını platformun içine ve dışına aktarabiliyor. Bu NFT’ler; eşsiz bir şekle ve estetiğe sahip giyilebilir avatarlar, bir arazi parseline giriş için etkinlik biletleri, arabalar ve diğer araçlar, metaverse’de seyahat için kiralanabilen veya satın alınabilen ışınlanma merkezleri ve CUBE’lere yol açan para kazanılabilir hazine avları gibi seçeneklerdir.

Somnium Space, kullanılabilirliği sınırlamak ve jeton sahipleri için gerçek değer yaratmak için maksimum 100 milyon jetona sahip olacak. Platform ayrıca ücretler ve altyapı engelleri açısından da çok az ücret alıyor, bu da metaverse ekonomilerinin gerçekten demokratikleştirilmiş potansiyelinden yararlanmayı kolaylaştırıyor.

Related Posts

Leave a Reply

You have not selected any currencies to display