Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.
Biz Kimiz

Hakkımızda

Yıl 1992, fütürist Neal Stephenson’ın bilim kurgu romanı “Snow Crash” kitapçıların raflarında yerini almıştı. O yıllarda fütürizm ne demek pek bilinmediğinden, Stephenson gibi gelecekle ilgili uzgörüsü yüksek kişilere “hayal gücü çok yüksek, uçmuş, dahi ya da delilik sınırında” gibi yakıştırmalar yapılırdı. Stephenson’un 20 yıl sonrasını gördüğünü, insanların gerçek yaşamın aynısını bambaşka bir sanal dünyaya kopyalacağını ve yaşamın orda devam edeceğini belki kendisi bile tahmin edememişti.  

Bu yüzyılın bize sürprizi, insanoğlunun belkide her geçen gün kirlenen dünyadan kaçış rotası olan Metaverse, gerçek ve sanalın bir bilim kurgu vizyonunda birleştiği ve insanların farklı cihazlar arasında hareket etmesine ve sanal bir ortamda iletişim kurmasına izin verdiği dijital bir dünya. Metaverse Gündem olarak biz ise; bu dünyayı hayranlıkla takip eden, heyecanlı, sabırsız, çalışkan, meraklı ve “hayalci” bir grup insanız.

Metaverse Gündem; basın mensubu, halkla ilişkiler ve sosyal medya uzmanı, reklamcı Serap Kaya ve Sadberk Rezzan Pişkin ortaklığında kuruldu. Bu iki kadim dostun Metaverse dünyası ile yolları; blockchain zinciri, kripto paralar ve teknolojiye olan meraklarının yanısıra “Ya gerçekten başka bir dünya mümkünse?” düşüncesiyle kesişti.

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.