Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Güney Kore Metaverse’de

Güney Kore’nin dev metaverse yatırımı ile ilk kez bir devlet resmen metaverse’de yerini alıyor ve böylelikle Güney Kore Metaverse’de yerini almaya hazırlanıyor. Uzakdoğunun teknoloji merkezlerinden olan Güney Kore, “Dijital Yeni Anlaşma” adındaki programı çerçevesinde metaverse’e 177 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı.

Ülkenin; Bilim, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı metaverse endüstrisinde çalışan ve hizmet veren şirketlere destek verme kararı aldı. Konuyla ilgili konuşan bakan Lim Hyesook, metaverse’ü keşfedilmemiş topraklar olarak tanımladı ve Güney Kore Metaverse’de yerini alırken meta evren hakkında “Bu, sonsuz potansiyeli olan bir dijital kıta” açıklamasını yaptı. Ülkenin başkenti Seul’de belediye, 3 milyon 100 bin dolar harcayarak bir metaverse platformu inşa etti, bu platform sayesinde vatandaşlar kamu hizmetlerine sanal olarak ulaşabilecekler.

Güney Kore Metaverse’de ve yapacağı 177 milyon dolarlık metaverse yatırımı, bir devletin resmi anlamda bu endüstriye yapacağı ilk yatırım olacak. Güney Kore’nin bu yatırımı önümüzdeki yıllarda bambaşka seviyeye gelmesi beklenen metaverse alanının potansiyelini göstermesi açısından çok önemli.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.