Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.
meta-icerik-olusturucularin-metaverseten-para-kazanmasi

Meta, İçerik Oluşturucuların Metaverse’ten Para Kazanmasına İzin Vermeye Başlıyor

Meta, bazı içerik oluşturucularının, firmanın metaverse platformu olan Horizon Worlds için oluşturdukları şey için ücret almalarını sağlayan bir deneme programı başlattı.

Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Meta’nın Horizon Worlds içindeki sanal öğelerden ve efektlerden “para kazanmanın farklı yollarını denemelerini” sağlayacak bir test programı kapsamında birkaç yaratıcıyla çalışacağını söyledi. Meta, araçların “yaratıcıların geçimini sağlayabileceği ve insanların dijital ürünler, hizmetler ve deneyimler satın alabileceği metaverse için uzun vadeli vizyonumuza yönelik adımlar” olduğunu söyledi.

Meta, “bir moda dünyası için takılabilir aksesuarlar satma veya dünyanın yeni bir bölümüne ücretli erişim sunma” yeteneğini içerebilir. Şu anda yalnızca Kanada ve ABD’de bulunan Horizon Worlds kullanıcıları, 18 yaşından büyüklerse alışveriş yapabilirler.

Şirket, geçen Ekim ayında açıkladığı ve Horizon Worlds yaratıcılarına kaynak sağlamak için kullanılan 10 milyon dolar tutarındaki Horizon Creators Fund’ı daha da genişletiyor.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.