Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

NBA, NFT Koleksiyonu Piyasaya Sürüldü

NBA, NFT koleksiyonu piyasaya sürüldü, açıklama NBA’in resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı. National Basketball Association yani bildiğimiz adıyla NBA, ABD’de kurulmuş profesyonel basketbol ligi organizasyonudur ve tüm dünyada en çok izlenen spor organizasyonlarından biridir.

NBA, The Association adı verilen, 18.000 adet Ethereum tabanlı NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Her Association NFT’si, gerçek bir NBA oyuncusunu temsil ediyor. Play-Off’a katılan 16 farklı NBA takımından her oyuncunun 75 adet NFT’si olacak.

Oyuncuların Performansları NFT’leri Şekillendirecek

NFT’ler dinamik bir yapıya sahip yani her oyuncunun gerçek hayattaki performansına bağlı olarak gelişecek. Belirli sayıdaki smaç, blok, üçlük, ribaund veya asist o oyuncunun imajını da değiştirecek. NFT arka planları ve kareler de oyuncunun performansına göre değişecek. NBA, NFT koleksiyonu piyasaya sürüldü bu sebeple NBA web sitesinden yapılan açıklamada; NFT‘lerin ücretsiz olarak basılabileceği ancak ilgilenen koleksiyonerlerin Ethereum’daki gaz maliyetini ödemek zorunda kalacağı belirtildi.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.