Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Salvador Dali’nin Eserleri NFT Olarak Satışa Çıktı

Dünyaca ünlü İspanyol ressam Salvador Dali’nin eserleri NFT’ye dönüştürülerek 13 Nisan’da satışa sunuldu.

Sürrealizm akımının en önemli temsilcilerinden biri olan Salvador Dali’nin heykelleri, Dalí Universe ve Artscrapy tarafından NFT’ye dönüştürüldü. Sınırlı sayıda üretilen Salvador Dali NFT’leri, tanesi 30 dolardan satışa kondu.

Salvador Dali’nin Eserleri NFT’ye Dönüştürüldü

Sanatçının en büyük özel koleksiyonlarından birine sahip olan Dali Universe ve sanat eseri koleksiyonu platformu Artscapy, NFT’ler için bir araya geldi.

Artscapy üzerinden satışa sunulan NFT’ler arasında; Salvador Dali’nin ‘Dance of the Time III’, ‘Lady Godiva’ ve ‘Nobility of Time’ gibi ikonik eserleri de yer aldı. Her bir NFT’den 9 bin 999 adet oluşturulurken, NFT’ler 25 sterlinden (yaklaşık 480 TL) satışa sunuldu.

Dali Universe, NFT’lerle yeni koleksiyonculara ulaşmak ve sanatçının eserlerini satın almak isteyenlere yeni bir fırsat sunmak istediklerini bildirdi.

Dali Universe Başkanı Beniamino Levi, meşhur ressamın eserlerinin sanal ortama taşınmasından dolayı heyecanlı olduğunu söyledi.

Artscapy’nin kurucuları Alessandro ve Emilia De Stasio da Dali’nin ilk NFT koleksiyonunu yayımlamaktan onur duyduklarını dile getirerek şöyle konuştu;

“Dali’nin sanat mirasını korumaya ve çalışmalarını yeni kişilere ulaştırmaya kararlıyız.”

NFT satışından elde edilen gelirin doğrudan Dali Universe’e aktarılarak sanatçının eserlerinin korunması için kullanılması planlanıyor.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.