Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.
Kripto Para

21Shares, Sand Token Aracılığıyla Metaverse ETP’yi Başlattı

İsviçre’li kripto varlık yöneticisi 21Shares, Sandbox’ın kripto para birimi Sand token aracılığıyla Metaverse ETP’yi başlattı. 21Shares’in sunduğu 30. kripto para birimi ETP’sini işaret ediyor ve Paris, Brüksel ve Amsterdam borsalarının birleşmesi ile kurulan, Avrupa çapındaki finans kurumu olan Euronext Paris’te listelenecek. 21Shares yatırımcılara, The Sandbox’ın meta veri tabanına ve oyun platformuna da erişebilmelerini sağlamak için SAND tokenine odaklanan yeni bir araç oldu.

Kripto Para ETP Nedir?

ETP en basit anlatımıyla, gün boyunca ulusal bir borsada işlem gören, düzenli olarak fiyatlandırılan bir ürün ya da menkul kıymettir. ETP’ler, kurumsal yatırımcıların kripto para birimleri ve blok zinciri projelerinde bahis oynamaları için popüler bir yoldur. Goldman Sachs, ICAP, JPMorgan ve UBS dahil olmak üzere bankaların tümü, artan sayıda müşteri için ETP satın aldı. ETP’ler, hisse senetlerine benzer borsalarda işlem yapar, bu nedenle fiyatları her gün değişebileceği gibi, gün içinde de dalgalanabileceği anlamına gelir.

ETP Nasıl alınır?

Metaverse ETP varlığını başka bir kripto ile satın alacaksanız ilk etapta Metaverse ETP desteği sunan bir kripto cüzdanı oluşturmanız gerekir. Ardından ilk para birimini satın alır ve bunu, seçtiğiniz platformda Metaverse ETP satın almak için kullanırsınız. ETP’lerin temel özelliklerine bakarsak: Düşük maliyetlidirler, gün içerisinde alınıp satılabilirler, bir endeksin ya da varlığın değerini takip ederler. Özellikle bireysel yatırımcılar için ulaşılması zor varlıklara kolay ulaşım imkanı sunarlar.

kriptopara etp
Kripto Para ETP Nedir?

Sand madeni para nedir?

Sand, Sandbox’ın kripto para birimidir ve 21Shares, Sandbox’ın kripto para birimi Sand token aracılığıyla Metaverse ETP’yi başlattı.Sandbox platformu, Ethereum üzerine kurulu katılımcıların varlıklardan ve oyun deneyimlerinden para kazanabileceği, merkezi olmayan bir sanal dünyadır. Basın açıklamasına göre, yatırımcılar ETP aracılığıyla The Sandbox’ın büyümesinden güvenli bir şekilde yararlanabilecekler.

21Shares Şubat ayında, MANA jetonunu içeren Decentraland ETP’sini başlattı. 21Shares’in CEO’su ve kurucu ortağı Hany Rashwan, Bitcoin ve Ethereum’un ötesindeki fırsatlara daha fazla erişim için yatırımcı talepleri nedeniyle bu ETP için The Sandbox’ı diğer metaverse platformlarına tercih ettiğini söylüyor. Rashwan, Metaverse’ün şu anda kripto için de en önde gelen temalardan biri olduğunu ve özellikle SAND’in en iyi performans gösteren mavi çipli metaverse belirteci olmak için güçlü bir büyüme gösterdiğini düşünüyor.

Sand madeni para iyi bir yatırım mı?

21Shares, Sandbox’ın kripto para birimi Sand token aracılığıyla Metaverse ETP’yi başlattı. Bununla ilgili yapılan basın açıklamasına göre 21Shares, Yönetim Altındaki Varlıklarda 3 milyar dolara yakın ve dünyanın tek ETP izleme Binance’ı da dahil olmak üzere 130’dan fazla listeye sahip. Lansman, The Sandbox platformunun yerel tokeni olan SAND’ın son üç ayda %40 düşmesinden sonra geldi. MANA ve Axie Infinity’nin AXS’i de dahil olmak üzere metaverse ile ilgili diğer tokenler de yıldan yıla düşüşte ve Bitcoin performansının önemli ölçüde altında kalıyor. Bazı uzmanlara göre The Sandbox’taki SAND jetonu sadece oyunun kendisinde kullanılabildiği, başka alanlarda kullanımı olmadığı dolayısıyla sadece oyuna bağlı olduğu için bu açıdan bakıldığında riskli bir yatırım olarak da görünüyor.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.