Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.
Adidas Metaverse'de

Adidas Metaverse’de

Into the Metaverse NFT koleksiyonu ile Adidas Metaverse’de yerini aldı. Koleksiyona ait 30 bin NFT bir çırpıda satıldı. Into the Metaverse NFT koleksiyonuna dahil olan alıcılar, 2022 yılı boyunca Adidas’ın özel fiziksel ürünlerine sahip olabilecekler.

Adidas Metaverse Nedir?

Into the Metaverse NFT sahipleri, 2022 yılı boyunca Adidas’ın özel fiziksel ürünlerine herhangi bir ek ücret ödemeden sahip olabilecekler. Bu ürünler arasında Adidas’ın klasikleşmiş Firebird eşofmanları, kapüşonlu uzun kollu üstler ve bereler yer alıyor. Adidas’ın NFT’si ile ürün alabilmeniz için, Into The Metaverse sitesi üzerinden cüzdanınızı bağlamanız gerekiyor. Böylece kimlik bilgilerinizi doğrulayarak bir sonraki aşamaya geçiyorsunuz. Her bir aşama geçildiğinde NFT’nin rengi otomatik olarak değişiyor, bu da hangi aşamada olduğunuzu öğrenmenizi sağlıyor. Adidas ilerleyen zamanlarda NFT topluluğuna yeni deneyimler ve fırsatlar sunmaya devam edecek gibi görünüyor.

Adidas Metaverse’de, dijital sanatçı Zach Lieberman ile birlikte sanat eserlerini içeren ve türünün ilk örneği olan bir NFT projesi de gerçekleştirdi. Proje; topluluğun beraberce oyun yoluyla bir sanat eserine katkıda bulunmasına, web3, birlikte oluşturma, dijital mülkiyet ve NFT’lerin dönüştürücü yararlarını keşfetmelerine imkan tanıyacak. Proje ayrıca sanat ve moda ile ilgilenen toplulukların eğitimini sağlarken, bir yandan da katılımcıların ortaya çıkacak olan sanat eserlerinin müzayede satışından pay almalarını sağlayacak.

NFT metaverse nedir?

NFT yani Non Fungible Token dilimize, değiştirilemeyen token ya da değişmesi mümkün olmayan para olarak uyarlanabilir. NFT, bir kripto para birimidir artık geldiğimiz noktada kripto para tanımına hepimiz aşinayız. Burada anlatılmak istenen kripto para, değerli olan herhangi bir varlık da olabilir. NFT’nin, oyun ve metaverse odaklı projelerin temel taşı olan birlikte üretme kavramı Into the Metaverse koleksiyonunda da ortaya çıkıyor. Adidas koleksiyonunu, Bored Ape Yacht ClubPunks Comics ve kripto danışmanı GMoney ile iş birliği yaparak üretti. 

Adidas’ın Bored Ape’i NFT odaklı pazarlama süreçlerine dahil etmesinin sebebi popülaritesinin her geçen gün daha da artması. Adidas ayrıca, Indigo Hertz isimli bir Bored Ape alarak, bu karakteri şirketin maskotu haline getirdi. Bundan böyle Adidas’ın piyasaya sunacağı fiziksel ürünleri önce maskot Indigo Hertz’in üzerinde göreceğiz. 

Adidas NFT ne kadar?

Adidas Metaverse’de NFT koleksiyonunu, piyasaya çıkardığı Aralık 2021’den beri yaklaşık 58 milyon dolarlık satış gördü. NFT’lerin tanesi satışa çıktığı gün 0.2 ETH’ye, yani satışa sürüldüğü günün değeriyle yaklaşık olarak 765 dolarlık bir ücrete satıldı ve saatler içinde tükendi. Adidas, NFT satışlarından 23,5 milyon dolara karşılık gelen 5.924 ETH kazandı. Adidas, Into the Metaverse NFT satışını kaçıranlar için Members Week kapsamında ücretsiz 50 NFT yayınladı. Ayrıca NFT koleksiyonundan bir parça almak isteyenler,  OpenSea’deki ikinci el satışlardan da faydalanabilecek. 

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.