Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
You have not selected any currencies to display

Epic Games ve Lego Ortaklığı Metaverse’de

Epic Games ve Lego ortaklığı metaverse’de, çocuklar ve aileler için güvenli ve eğlenceli hizmetler sunmak için biraya geldiklerini ve uzun vadeli, ilham veren, ilgi çekici bir dijital deneyim oluşturmak için bir ortaklık içine girdiklerini duyurdu.

Epic Games

Epic Games’in oyuncular ve geliştiriciler için yaratıcı araçlar ve sürükleyici dünyalar oluşturma konusundaki uzmanlığı tartışılmaz. Epic, oyun ve müzik yoluyla insanları birbirine bağlar ve sektörün liderleri arasında yer alır. Epic, çocuklara yeni projeler üretebilmek adına ve 16 yaşından küçük çocuklarla güvenli dijital etkileşim sağlamak için 2020 yılında SuperAwesome’ı da satın almıştı.

Epic Games ve Lego ortaklığı metaverse’de yerini alırken, Epic Games CEO’su ve Kurucusu Tim Sweeney bu ortaklıkla ilgili şunları aktardı “LEGO Group, yaklaşık bir asırdır yaratıcı oyunlarla çocukların ve yetişkinlerin hayal gücünü cezbetti ve metaverse’de eğlenceli bir alan inşa etmek için bir araya gelmekten heyecan duyuyoruz.”

Meta evren gelişmeye devam ettikçe, insanların 3 boyutlu sanal bir dünyadaki tanışma biçimleri, oyun alışkanlıkları, çalışma biçimleri, neler öğrendikleri ve ne tür etkileşimlere girdikleri de yeniden şekillenmeye başlıyor. LEGO Group ve Epic Games, her yaştan çocuğun hatta yetişkinlerin birlikte eğlenmesi için sürükleyici, yaratıcı, ilham verici ve ilgi çekici bir dijital deneyim oluşturmayı hedefliyor. Sunulacak olan aile dostu dijital deneyim çocuklara, güvenli ve pozitif bir alanda kendilerine güvenen yaratıcılar olmaları konusunda harika oyun fırsatları sunarak, çocukların özellikle zihinsel anlamda güçlenebileceği araçlara erişimlerini sağlayacak.

Lego Metaverse

LEGO Group, 90 yıldır yarattığı ürünlerde benzersiz olmaya devam ediyor ve LEGO sonsuz yaratıcı imkanlarıyla nesiller boyu çocuklara ilham veriyor. LEGO, UNICEF ile endüstri standardı bir Dijital Çocuk Güvenliği Politikasının geliştirilmesi ve çocuklar için ilk tamamen canlı yönetilen sosyal uygulamanın 2016 lansmanı dahil olmak üzere çocuklar için güvenli dijital oyun deneyimleri üretmede bir lider.

LEGO Group CEO’su Niels B Christiansen bu ortaklıkla ilgili düşüncelerini şöyle aktarıyor “Aile dostu dijital deneyim, çocuklara güvenli ve pozitif bir alanda kendilerine güvenen insanlar olmaları ve harika oyun fırsatları sunmaları için onları güçlendirecek araçlara erişim sağlayacak. Çocuklar dijital ve fiziksel dünyalarda oynamaktan zevk alır ve ikisi arasında sorunsuzca hareket eder. Dijital deneyimler yoluyla yaratıcılık, işbirliği ve iletişim gibi yaşam boyu sürecek becerileri geliştirmeleri için büyük bir potansiyel olduğuna inanıyoruz. Ancak onları güvenli, ilham verici ve herkes için faydalı kılmak gibi bir sorumluluğumuz da var. Çocukların güvenli fiziksel oyun haklarını nesiller boyu koruduğumuz gibi, dijital oyun için de aynısını yapmaya kararlıyız. Bu heyecan verici ve eğlenceli geleceği şekillendirmek için Epic Games ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Epic Games ve Lego ortaklığı metaverse’de, geliştirdikleri dijital alanların güvenli bir şekilde ilgi çekici oyun fırsatları sunmasını sağlayacak üç ilke ile hareket ediyor. Bunlar; güvenlik ve refahı bir öncelik haline getirerek çocukların oyun hakkını korumak, çocukların mahremiyetini korumak ve çocuklar ile beraber yetişkinlere de dijital deneyimleri üzerinde kontrol sağlayan araçlarla güç vermek.

Related Posts

Leave a Reply

You have not selected any currencies to display