Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Gucci Sanal Mağaza İçin The Sandbox’la Anlaştı

Moda devi Gucci sanal mağaza için The SandBox’la anlaştı. Gucci, satın aldığı alanda interaktif moda deneyimi inşa edecek, alan aynı zamanda sanal mağaza ve etkinlik mekanı olarak kullanacak. Gucci sanal mağaza girişimi öncesinde, Fortnite ile yaptığı iş birliğiyle dijital bir koleksiyon yayınlamış, alanında öncü markalardan biri olmuş ve Gucci Vault çatısı altında metaverse ile ilgili projelere adım atmıştı.

Bir labirent olarak tasarlanacak sanal mağazada Gucci tasarımcıları tarafından hazırlanan dijital moda ürünlerinin yer alması bekleniyor. Bunun yanında moda ve metaverse hakkında etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Mağazada sergilenecek dijital ürünler, Gucci Vault’ta yer alan Collina Strada, Rave Review ve Ahluwalia gibi tasarımcılar tarafından üretilecek. 

Gucci’nin NFT’si nedir?

Gucci sanal mağaza için The SandBox’la anlaştı ve bu Gucci’nin ilk NFT projesi değil, daha önce de Superplastic ile iş birliği yapan marka, 500 NFT’den oluşan SuperGucci isimli bir koleksiyon yayınlamıştı. “Gucci Grail” NFT’leri 23 Mart’ta resmi olarak tanıtıldı ve Ethereum blok zincirinde basılmaya başladı. Gucci’nin, 10KTF ile birlikte çalıştığı  NFT projesi, “New Tokyo” adlı yüzen bir sanal dünyadan oluşuyor ve NFT sahiplerinin profil fotoğraflarıyla satın alabilecekleri moda aksesuarları ve Wagmi-San adlı kurgusal bir karakteri içeriyor. Halihazırda spor ayakkabılar ve çantalar da dahil olmak üzere dijital aksesuarlar sunan 10KTF ile hayranlar, lüks ev için bir ilk olacak bir Gucci NFT giyilebilir ürününün piyasaya sürülmesini bekliyor.

Sandbox’ta hangi markalar var?

The Sanbox, markalara alan yani arazi satıyor ve markalar bu alanlara sanal mülkler inşa ediyor. The Sandbox’ın şimdiye kadar Adidas, Atari, Bored Ape Yacht Club, Binance, Snoop Dogg, The Smurfs ve DeadMau5 gibi önemli markalar, ünlüler ve kripto dünyasının önde gelenleriyle iş birliği yaptı. Gucci sanal mağaza için The SandBox’la anlaştı böylelikle bu iş birliği ile rakibi Decentraland’e karşı da elini güçlendirmiş olacak. Geçtiğimiz aylarda The SandBox’ta yer alan bir süper mega yat 650 bin dolara satıldığına göre, The SandBox’taki Metaverse emlak piyasasının nasıl güçlü bir gelecek vadettiğini ön görmek imkansız. The SandBox ve Decentraland’ten dışında Horizon Worlds ve Rec Room şirketleri de sanal gerçeklik alanındaki metaverse girişimleri olarak öne çıkmaya başladı. 

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.