Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

İş Bankası Metaverse’de

Dünya finans sektöründen metaverse bankacılığı ile ilgili haberler gelirken, ülkemizde de ilk haber İş Bankası metaverse bankacılığı ile ilgili geldi. Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, bugüne kadar elde edilen teknolojik gelişmeler ve bankacılık sektöründeki hızlı değişimin, sektörün meta evrene geçişini kolaylaştıracağını düşünüyor.

Aslında sektör uzun dijitalleşme ve yeni teknolojiler açısından büyük bir yol katetti. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları ile yapay zekaya geçiş sağlandı ve şimdi sıradaki hedef metaverse. Fintekler ve blok zincir teknolojilerindeki hızlı gelişim metavers’e geçişin zeminini oluşturuyor. Lüle’ye göre, belki de yakın zamanda bankacılık işlemlerinin çoğunluğu dijital kanallar yerine metaverse’de hizmet veren sanal şubelerde gerçekleşecek.

İş Bankası metaverse ya da diğer bankalar meta evrende yerini tam anlamıyla aldığında, bankacılık sektörü içinde imkansız denebilecek birçok özelliği gerçekleştirmeyi sağlayacak. Bulunduğunuz yer veya mekan neresi olursa olsun banka temsilcinizle istediğiniz saatte bir araya gelebilecek, istediğiniz zaman finansal danışmanlık alabileceksiniz. Dünyanın neresinde olursanız olun her zaman ulaşılabilir olan dijital bir temsilci istediğiniz dilde size destek verebilecek yani şubeden bağımsız bir bankacılık anlayışı gelişecek. Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, “Metaverse’de yaratılacak sanal ekonominin ana paydaşı olmayı sağlayacak yetkinliklerimizi geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu.

İş Bankası Metaverse Reklamı

Türkiye İş Bankası, bir ilke imza atarak global çevrim içi oyun platformu olan Roblox oyununa ülkemizden reklam veren ilk banka oldu. Roblox oyuncuları oyun sırasında, oyunun içinde yer alan billboardlarda İş Bankası’nın 2019 yılında e-sporculara özel ön ödemeli kart ürünü olan Maximum Gaming Kartının reklamlarını görecekler.

Milyonlarca oyuncunun bir araya gelerek oyun oynadığı, yeni oyun kurguladığı ve deneyim kazandığı Roblox, dünya çapında 200 milyondan fazla kişi tarafından oynanan, ülkemizde ise 5 milyon kullanıcısı olan, oldukça popüler bir metaverse platformu. Türkiye’nin şu anda oyununun en çok oynandığı ilk 10 ülke arasında yer aldığı düşünülürse, İş Bankası’nın bu reklam projesinin son derece akıllıca olduğu da anlaşılır. İş Bankası metaverse hazırlığındayken, bankanın Roblox oyunu üzerinden gerçekleştirdiği reklam çalışmasıyla daha fazla genç kitle, bankanın ürün ve hizmetleriyle tanışma imkanı bulacak.

İş Sanat’ın Metaverse’de Düzenlediği Resim Sergisi İlgi Çekti

Türkiye İş Bankası’nın resim koleksiyonundaki eserlerden hazırlanan ve Metaverse’teki ilk sergi ünvanını alan “Tablolarla Boğaziçi’nde Bir Gezinti” resim sergisine meta evrende büyük katılım sağlandı. Sergide, İş Bankası Resim Koleksiyonu’nda yer alan Hikmet Onat, Şeref Akdik, Zeki Faik İzer, Feyhaman Duran, İbrahim Safi, İbrahim Çallı, Cevat Erkul, Hulusi Mercan, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Halil Paşa gibi usta ressamların eserlerinden seçilen tablolar NFT olarak ziyaretçilerle buluşuyor. Sergi, 8 Nisan’da açıldı, Decentraland platformunda sunuluyor ve bugün son günü. Metavers’ün ilk resim sergisine katılmak istiyorsanız metaverse.issanat.com.tr adresini tıklayarak siz de bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.