Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Panama Vergi Ödemelerinde Kripto Para Kabul Etmeye Başladı

Panama Yasama Meclisi’nde, kripto paraların ticarileştirilmesi ve kullanımı ile ilgili bir yasa tasarısı onayladı. Bu yasa tasarısına göre Panama, vergi ödemelerinde kripto para kabul etmeye başladı. Halk vergi, kişisel borç gibi ödemelerini kripto paralar ile ödeyebilecek. Panama hükümeti bu yeni yasa ile, ülkeyi Latin Amerika’da yenilik ve teknoloji merkezi haline getirmeyi hedefliyor.

Yasa tasarısında kripto paralar ile ilgili şu ibareler yer alıyor. “Panama Cumhuriyeti’nin organ ve kuruluşları; vergiler, ücretler ve diğer vergi yükümlülükleri için doğrudan ya da bu amaçla sözleşmeli ödeme işlemcileri ya da acenteleri aracılığıyla kripto varlıkları ödeme olarak alabilir. İzin verilen kripto varlıklar gelecekteki mevzuatla belirlenecektir.”

Panama, vergi ödemelerinde kripto para kabul etmeye başladı ve Panama Cumhuriyeti tarafından yasaklanmayan herhangi bir sivil veya ticari borç için bir ödeme aracı olarak kripto paralar kullanılacak. Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, XDC Network, Elrond, Stellar, IOTA ve Algorand bu kripto para birimleri arasında yer alıyor.

Panama’nın vergi sistemine göre, kripto para birimleri %0 sermaye kazancı vergisine tabi olacak. Kripto para kazancından vergi alınmaması oldukça cazip bir avantaj yani yeni yasa halkın yapacağı ödemelerde Bitcoin ve diğer birçok kripto para birimini tercih edeceğini gösteriyor.

Panama, vergi ödemelerinde kripto para kabul etmeye başladı bunun yanı sıra Bitcoin, çok sayıda gelişmekte olan ülkede kabul görmeye devam ediyor. Bu hafta Orta Afrika Cumhuriyeti’de Bitcoin’i resmi para birimi olarak kullanacağını açıklamıştı. Brezilya, kripto varlık endüstrisi için düzenleyici yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Küba Merkez Bankası’da dijital servis sağlayıcılarına lisans vermeye başlayacaklarını duyurdu.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.