Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Spotify Metavers’e Adım Attı

Metaverse her geçen gün büyümeye devam ederken birçok sektörden şirketler metaverse’deki yerini alıyor. Bu kez de müzik ve medya sektörünün önde gelen hizmet şirketlerinden Spotify Metavers’e adım attı.

Müzik platformu Spotify, Metaverse dünyasında yer almak için Roblox ile ortaklık kurdu. Şirket böylelikle, kullanıcıların oyun oluşturup oynayabileceği ve deneyimlerini arkadaşlarıyla paylaşabileceği sanal bir evren olan Roblox’ta yer alan ilk müzik markası oldu.

Spotify Metavers’e adım attı ve Spotify Island adı verilen sanal dünya aracılığıyla; hayranların bağlantı kurabilecekleri, birlikte yeni sesler oluşturabilecekleri, dijital alanlarda geçirebilecekleri ve özel sanal ürünlere erişebilecekleri bir yer oluşturulması hedefleniyor.

Spotify Metavers’e adım attı, konuyla ilgili bir Spotify temsilcisi, ortaklık ile ilgili olarak şunları aktardı: “Bu dinamik evren aracılığıyla, hayranların yeni sesler üzerinde bağlantı kurmaları ve işbirliği yapmaları, dijital mekanlarda sosyalleşmeleri ve özel sanal ürünlere erişmeleri için bir alan yaratıyoruz”

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.