Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
You have not selected any currencies to display

Türk Sanatçı İrfan Önürmen’in NFT’leri NewYork’ta

Özgün tekniğiyle çağdaş sanatın öncülerinden olan ressam İrfan Önürmen, şimdi de NFT teknolojisini sanat dünyasıyla buluşturuyor. Bu bağlamda, Türk sanatçı İrfan Önürmen’in NFT’leri NewYork’ta 12 Mayıs’ta sergilenmeye başlandı.

NFTulle adını verdiği yenilikçi dijital bir koleksiyon tasarlayarak Türkiye’de bir ilke imza atan Önürmen, projesinde yer verdiği 150 eşsiz NFT ile sanatseverlere sürekli değişen dünyanın hikâyesini aktarıyor. Önürmen, sadece sanata değil aynı zamanda Türkiye’nin ekosistemine de büyük fayda sağlamayı amaçlıyor.

Sanatçının çok boyutlu sanat eserlerinin ilk aşamasında meşhur tül çalışmalarını simgeleyen NFT’ler; alıcılarına block zinciri dünyasında üst düzey bir ayrıcalık sunuyor. Önürmen’in NFT koleksiyonunun, projenin devamı niteliğinde yayımlanacak yeni NFT’leri arasında en değerli parçalar olacağı bilgisini alan sanatseverler, sanatçının dijital token platformunda birbirleriyle yarıştılar desek doğru olur.

Türk sanatçı İrfan Önürmen’in NFT’leri NewYork’ta; sanatçının bugüne kadar sergilediği heykeller, portreler ve insanın bilinçaltına odaklandığı resimlerinde insanlığın ruh halindeki varoluşa ve duygu durumuna değiniyor. Sanatçı ayrıca; kolaj, heykel ve resimden oluşan eserlerinde kültürel ve toplumsal başkalaşımın insanlar üzerindeki etkilerini irdeleyerek postmodern resim stratejisi ortaya koyuyor. Önürmen, eserlerini tül, kot pantolonu parçaları, danteller, gömlek yakaları ve gazete kâğıdı gibi farklı malzemeler kullanarak yapıyor.

Türk sanatçı İrfan Önürmen’in NFT’leri NewYork’ta sergilenirken öte yandan eserleri; İstanbul Modern Müzesi, Selanik Çağdaş Sanatlar Müzesi, Proje 4L Elgiz Çağdaş Sanatlar Müzesi ve Leon Black koleksiyonu başta olmak üzere pek çok özel ve kurum koleksiyonunda yer alan sanatçı, ressamlık dışında grafik tasarımı ve duvar resmi çalışmaları da gerçekleştiriyor.

Related Posts

Leave a Reply

You have not selected any currencies to display