Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Defi’ye Yenilikler Getiriliyor

2021 yılının Aralık ayında, DeFi üzerinde kilitlenen toplam varlık 253 milyar dolara ulaşmıştı. 2022 yılının Nisan ayına kadar geçen sürede ise bu tutar gerileyerek 208 milyar dolara düştü. DeFi’de yaşanan durgunluktan yenilikçi projeler etkilenmedi, aksine bu projeler ile DeFi’ın geleceğinin şekillendiği düşünülüyor ve bu bakış açısıyla Defi’ye yenilikler getiriliyor.

DeFi’de durgunluk dönemi yaşanırken piyasaya çıkan yenilikçi girişimlerden biri olan Oddz Finance, merkeziyetsiz finans alanına opsiyon ticaretini getirip, bunun yanı sıra opsiyonlara yeni özellikler sağlayan bir platform gibi görünüyor.

DeFi Coin ne demek?

DeFi, başta Ethereum olmak üzere herkese açık blok zincirlerdeki finansal hizmetler için kullanılan bir terimdir. DeFi ile faiz kazanma, kredi kullanma, borç verme, sigorta satın alma, türev takası ve varlık takası gibi bankaların desteklediği hizmetlerden yararlanabilirsiniz. DeFi’de işlem yapmak hızlıdır ve evrak işleriyle uğraşmanız gerekmez. 

Finansal hizmetler, dünya üzerinde her bölgeye eşit şekilde erişemiyor. Kredi çekmek, sigorta yaptırmak ya da yatırım seçenekleri gibi birçok hizmet, özellikle ekonomik handikapları olan bölgelere ulaşamıyor ve bir blok zinciri teknolojisi olan DeFi, herkese erişim kolaylığı sağlama açısından avantaj sağlayabilir. Blok zincirlerin şeffaf ve güvenilir olması; aracılar veya merkezi yapılardan finans sektörünü serbestleştirerek daha adil bir dünyayı ve düzeni vaat ediyor.

DeFi Coinleri hangileri?

Terra, Avalanche, Uniswap, Tezos, PancakeSwap gibi pek çok DeFi Coin bulunmakta, kripto borsalarında bu coinlere ait ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz. Birçok insanın, DeFi’ın bankacılık ve geleneksel finans sistemini tamamen ortadan kaldıracağı gibi kaygıları olsa da, aslında her iki sistem birlikte çalışabilir ve büyüyebilirler. Geleneksel finans dünyasında yaygın olan dolandırıcılık eylemlerine DeFi’de rastlamazsınız. Oddz Finance, DeFi türev işlemlerde önemli öncü projelerden biri. Oddz Finance ile daha fazla kullanıcı, blok zinciri tabanlı finansal marketlere giriş yapabiliyor ve daha hızlı, daha ucuz bir alternatif elde etmiş oluyor.

Defi’ye yenilikler getiriliyor; Oddz, kullanılabilirlik ve esneklik gibi özelliklere önem veren platformu, teknik bilgi birikimleri ile kullanıcı dostu olarak tasarladı. İlk olarak BNB Chain üzerinde çalışmaya başlayan platforma sonradan Avalanche ağı da entegre edildi. Kullanıcıları için opsiyon işlem seçenekleri sunan platforma, yeni altcoin alternatifleri eklenmeye devam ediyor.

Oddz Finance DeFi dünyasına, Oddz Options v2 ve Auto exercise gibi yeni özellikler de kattı. Oddz Options v2 ile, yatırımcıların ikincil opsiyon marketlerine erişimi sağlandı ve birbirleri aralarında opsiyon ticareti yapabilir hake geldiler. Auto exercise ile ise, kontrat işlemleri otomatik hale getirilerek kullanıcıların kayıpları minimuma, gelirleri maksimuma çıkarıldı.

Oddz Finance

Oddz Finance; basit, güvenli ve merkeziyetsiz opsiyon trade işlemlerinin birden çok blok zinciri üzerinde yapılabilmesini olanak tanıyor. Kullanıcılar; alım ve satım opsiyonlarını satın alabiliyor ve ayrıca opsiyonlarını ikincil markette satabiliyorlar. Oddz Finance havuzlarına likidite sağlayıcıları olarak, kullanıcılara opsiyon satıp gelir elde edebiliyorlar. ODDZ ve oUSD token stake ederek gelir elde edebiliyorlar. Özel etkinliklere katılarak opsiyon hacimlerine göre ödüller kazanabiliyorlar. Defi’ye yenilikler getiriliyor Oddz’da bunlardan biri, platformda işlem yapmak için güvenlik adımları ya da e-mail adresine gerek kalmıyor, kullanıcılar cüzdanlarını platforma bağlayarak işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.