Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Madonna Metavers’e Adım Attı

Madonna metaverse’e adım attı ve bunu tweetterda “Sonunda Metaverse’e giriş yaptım” tweeti ile paylaştı. Madonna, Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonundan satın aldığı NFT için Moonpay’e 180 ETH ödedi ve NFT tasarımındaki gözlere atıfta bulunarak “Hepimizin kem gözlerden korunması gerekiyor” dedi. Madonna bu paylaşımı yaparken nazar boncuğu emojisi kullandı. 

Metaverse Konserler

Müzik şirketleri, avatarlarla temsil edildiğimiz çevrim içi dijital dünya metaverse’deki kazanç potansiyelini görünce harekete geçti ve dijital konserler düzenlemek için yıldızları meta evrene çekmeye başladı. Şirketler sanal konserler düzenlemek ve milyonlarca sterlin değerindeki dijital ürünleri, şarkıcıların hayranlarına satmak için çevrim içi platformlarla anlaşmalar imzalıyor.

Madonna metaverse’e adım attı ama onun bu adımından önce; Justin Bieber, Cardi B ve Ariana Grande gibi sanatçıların avatarları hazır hale getirilmişti. Ed Sheeran, Madonna ve Rita Ora’yı temsil eden Warner Music Group, The Sandbox metaverse’ünde çevrim içi konser mekanı yaratmaya karar verdi. Bu, metaverse’teki ilk konser alanı olacak.

Sony Music ise, çevrim içi dünyalar yaratma ve sanal mal satma konusunda uzmanlaşan Roblox ile anlaştı. Universal Music; Billie Eilish, Taylor Swift ve Abba gibi bünyesindeki yıldızlarını metaverse’e getirmek için dijital avatar şirketi Genies ile ortaklık kurdu. Roblox’un başkan yardımcısı ve müzik başkanı Jonathan Vlassopulos, teknolojinin sanatçıların artık başarılı kariyerlerini sanal olarak sürdürebilecekleri anlamına geldiğini belirtti ve “Yüzde yüz fiyat etiketleri sanatçıları metaverse’e katılmaya teşvik ediyor” dedi. Madonna metaverse’e adım attı ve peşi sıra dünyaca ümlü pek çok ismi de meta evrene çekecek gibi görünüyor.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.