Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
You have not selected any currencies to display

Metaverse’de Dijital Orgazm ve Sanal Bira

Gerçek dünyayı sanal bir dünyaya adapte etmeye çalıştığımız Metaverse’de dijital orgazm ve sanal bira olmazsa olmazdı. Fransız kozmetik markası NARS, en ikonik ürün serisinin NFT’lerini “Orgasm” olarak adlandırılan ruj ve allık markasını 31 Temmuz Ulusal Orgazm Günü’nde piyasaya sürdü. NARS, geçen yaz üç kadın sanatçıyla (DJ Nina Kravis, Azede Jean-Pierre ve Sara Shakeel) ortaklaşa bir dizi değiştirilemez token oluşturmak için çalıştı. NARS’ın Küresel Dijital Strateji başkan yardımcısı Dina Fierro, “Bu çalışmalar Orgasm’dan ilham aldı” diye açıklıyor. NFT’lere “Beni Al”, “Beni Tüket” ve “Beni Büyüle” adı verildi. Birinde, bir gelgit dalgasını ortaya çıkarmak için bir kadının dudakları açılır. Bir diğerinde, şeftali renginde bir sıvı ritmik ve baştan çıkarıcı bir şekilde ileri geri hareket eder. 

Metaverse’de Herkes İçin Bir Orgazm Var!

NARS’ın Instagram gönderisinde yazdığı gibi, “Herkes için bir orgazm var.” NARS’ın Küresel Dijital Strateji başkan yardımcısı Dina Fierro, yeni teknoloji söz konusu olduğunda, geleneksel olarak güzellik ve moda markalarının e-ticareti ve sosyal medyayı benimsemede her zaman konuşmada geride kalan kişiler olduğunu ama bunun metaverse dünyasında geçerli olmadığını söylüyor.

Metaverse’de dijital orgazm ve sanal bira fikri hayal gücümüzün sınırlarını zorlarken, öte yandan tüm sektörler parlak fikirler ile Metaverse dünyasına dahil olmaya başladı. Sotheby’s Decentraland’da bir galeri açtı. Adidas, “Into the Metaverse” NFT’lerini başlatmak için The Bored Ape Yacht Club ile ortaklık kurdu. Gucci, Roblox’ta 16 yaşından küçük çocukların %50’sinin oynadığı, kullanıcı tarafından oluşturulan oyunlarla dolu bir sanal dünya sanat enstalasyonu yarattı. Coca-Cola, metaverse için yeniden tasarlanan “Arkadaşlık NFT’leri ” tasarladı. 19 Crimes, şarap etiketinde artırılmış gerçeklik kullandı, böylece şişeyi taradığınızda size bir hikaye anlatan suçluları görebilirsiniz.  Balenciaga, Fortnite’a haute couture getirdi. SPAC’ler bile meta veri deposuna giriyor. 

Nike, metaverse ile ilgili ticari marka başvuruları yaptı Spor ayakkabı üreticisi ayrıca “Sanal Malzeme Tasarımcısı” adı altında  metaverse’de çalışacaklar için iş ilanları yayınladı. Bir Dijital Ürün Oluşturma grubu başlattı ve bir kripto giyilebilir stüdyo satın aldı. Microsoft, metaverse üzerinde kullanılmak üzere 70 milyar doları aşan bir bütçeyle bir video oyunu şirketi satın aldı. Facebook artık Meta ve tanking hisse senedi fiyatlarıyla tanınıyor. Apple App Store’da 14.000’den fazla artırılmış gerçeklik kiti uygulamasına sahip ve bu alanda çok fazla potansiyel gördüğü için buna göre yatırım yapıyor.

Metaverse’de de Bira Soğuk İçilir

Metaverse’de dijital orgazm ve sanal bira hayal gücümüzü zorlayan ve zor bir satış gibi görünse de, firmaların yaptığı çalışmalara bakınca da bir yandan da mümkün görünüyor. Dijital bira da aynı derecede zor görünebilir ancak 2020’de, o zamanlar Budweiser, Corona, Beck’s ve görünüşe göre diğer tüm mikro olmayan Joe Sixpack biralarının sahibi olan AB InBev’in (BUD) küresel inovasyon başkanı Lindsey McInerney, bunun işe yarayabileceğine dair bir önseziye sahipti bu sebeple dijital bira ile ilgili testler yapılmaya devam ediyor ve dijital bira çok yakında meta evrendeki raflarda yerini alacak gibi görünüyor.

Related Posts

Leave a Reply

You have not selected any currencies to display