Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

SportsIcon’da Sporcular Hayranlarıyla Buluşacak

NFT platformu SportsIcon, sporcuların hayranlarıyla etkileşime girmesine izin verecek spor odaklı bir metaverse planını açıkladı yani SportsIcon’da sporcular hayranlarıyla buluşacak. Sports Metaverse için bir kamu arazisi satışı, resmi olarak yayına girdiği Haziran ayında gerçekleşecek. Sports Metaverse, kullanıcıların NFT’leri takas etmesine, arazi satın almasına, geliştirmesine ve stadyumları ziyaret etmesine izin verecek. Londra merkezli şirketin bir temsilcisi, kullanıcıların yerel belirteci ICONS’u kazanabilecekleri oyunlar geliştirdiklerini söyledi. Basın açıklamasına göre, NFT’lerin mülkiyeti, spor figürlerinden bir masterclass da içerebilir. İngiltere Premier Ligi futbol kulübü Chelsea’nin forvet oyuncusu Romelu Lukaku yaptığı açıklamada, “Spor Metaverse’de size nasıl penaltı attığım konusunda koçluk yapacağım çünkü bu işimin en zor anlarından biri” dedi.

SportsIcon Coin Nedir?

SportsIcon (ICONS), Etherium tabanlı, Flow blok zincirine sahip bir NFT projesidir. Büyük oranda sporcu ya da spor kulüplerinin hayranlarının rağbet ettiği bir coin olup, arzını ve talebini kontrol altında tutan güçlü belirteçler tarafından düzenlenir. Token sahipleri, herhangi bir zamanda proje için istedikleri değişiklikleri teklif edebilir ve oylayabilirler. Token sahipleri, sahip oldukları token sayısına bağlı olarak oy haklarına ve gücüne sahip olacak ve SportsIcon platformundaki tüm değişiklikleri tartışabilecek, önerebilecek ve oylayabilecek. Tıpkı NFT’lerde olduğu gibi, spor simgeleri ve meta veri deposu arasında köprü olacak şekilde konumlandı ve SportsIcon’da sporcular hayranlarıyla buluşacak.

SportsIcon Sporcu Hayranlarına Ayrıcalıklar Sağlayacak

Sporcular ve markalar, erişimlerini genişletmenin bir yolu olarak kavramsallaştırılmış bir sanal dünya olan metaverse’ü düşünüyor. Adidas, Kasım ayında The Sandbox metaverse ile bir ortaklık kurma konusunda dalga geçti ve Aralık ayında Nike, sanal dünyada giyilebilecek RTFKT adlı bir NFT moda koleksiyon başlangıcı satın aldı. 2021 Premier Lig şampiyonu Manchester City, Aralık ayında Etihad stadyumunu kopyalayan bir metaverse başlatmak için Sony ile birlikte çalıştığını söyledi. Bu çalışma; çevrimiçi deneyimler, özelleştirilebilir avatarlar ve etkileşimli sadakat programları içerecek.

Öte yandan SportIcon, futbol, ​​tenis, karma dövüş sanatları, basketbol, ​​beyzbol oyuncuları ve ilgili markaları genişletmek için görüşmelerde bulunuyor. SportsIcon ekibinden bir temsilci, arazi satın alan herkesin NFT’lerini gösterebilecekleri etkileşimli bir hayran mağazası alacağını söyledi. CEO Chris Worsey tarafından yönetilen SportsIcon, dijital koleksiyon şirketi Dapper Labs’ın CEO’su Roham Gharegozlou, YouTube’un kurucusu Chad Hurley ve Ulusal Basketbol Birliği eski yıldızı Andrew Bogut tarafından destekleniyor.

SportsIcon’da sporcular hayranlarıyla buluşacak ve sporcu ya da kulüp hayranlarına bazı avantajlar kazandıracak. Proje kapsamında, tüm zamanların en iyi sporcuları ve spor ikonları ile hayranları arasındaki uçurumu kapatmak için, sporcuların kendilerini İkon haline getiren yaşamları ve kariyerleri ile ilgili sürükleyici NFT videoları yayınlanacak. Tüm zamanların en iyi sporcularından bazılarıyla sohbetler ve yüz yüze buluşmalar gerçekleştirilecek. Sporla ilgili özel NFT’ler ve VIP spor etkinliği biletleri ücretsiz dağıtılacak. Gerçek dünya spor gezileri, yalnızca davetiyeyle VR etkinlikleri gibi etkinlikler yapılacak.

SportsIcon’un hedefi, hayranların spor kahramanlarına daha da yakınlaşmalarına yardımcı olacak ikonlarının hikayesinden bir pay sahibi olmalarını ve istedikleri gibi para kazanmalarını sağlayacak bir ekosistem yaratmaktır. Bunu başarmak için SportsIcon, farklı spor alanlarından tüm zamanların en iyi sporcularıyla ortaklık kurdu, hikayelerini ve anlarını Flow blok zincirinde NFT’lere dönüştürmek için çalışmalar başlattı. SportsIcon, piyasaya sürüldüğünde, ikonların spor kariyerlerinde tarihi anları gösteren 15-20 kadar özel ve orijinal NFT’yi piyasaya sürecek. Bu NFT’lere eşlik eden, hayranların bu idollerin zihinsel ve fiziksel eğitim yöntemlerine, tekniklerine ve en iyi uygulamalarına erişmesini sağlayacak iki saatlik ustalık sınıfları da olacak.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.