Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Metaverse Arsa Nasıl Satın Alınır?

Metaverse henüz emekleme aşamasında olmasına rağmen, daha yolun başındayken erkenden yatırım yapmayı istiyor ve metaverse arsa nasıl satın alınır diye düşünüyorsanız The Sandbox ve Decentraland gibi platformlar, çok çeşitli benzersiz öğeleri temsil edebilen blok zincir ağlarındaki dijital belirteçler (NFT’ler) biçiminde dijital gayrimenkul satmaya başladı bile. Bir kişi bir parça metaverse arazisi satın aldığında, metaverse platformuna güç veren blok zinciri ağı, mülkiyetin satışını ve transferini doğrular. Metaverse arsaları, Metaverse’deki en kazançlı yatırımdır çünkü bu araziler, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi zamanla değer kazanabilen stratejik varlıklardır. Öyle ki insanlar arazileri alıp satabilir veya kiralayabilir böylece bu yatırımlarından pasif gelir elde edebilirler.

İstanbul Metaverse Arsa Nasıl Alınır?

Türkiye’de de özellikle İstanbul başta olmak üzere çeşitli konumlar metaverse dünyasındaki yerini almış durumda. Türkiye’deki metaverse arsa fiyatları tıpkı gerçek dünyadaki gibi arsanın konumuna ve metrekaresine göre değişkenlik gösteriyor. İstanbul arsa fiyatları Metaverse’de 200 lira ile 20 bin lira arasında değişkenlik gösterirken örneğin; Nişantaşı’ndaki metaverse arsalar 250 TL iken, Bağcılar’daki sanal arsalar ise yaklaşık 125 TL civarında satış rakamında satılıyor. Ortaköy sahilindeki metaverse arsa fiyatları ise 500 TL’ye kadar yükseliyor.

Metaverse üzerinden arsa alabilmek için önce sanal arsa satışı yapan bir site bulmanız ardından üye olmanız gerekiyor. Sanal gayrimenkul satın alındığında, NFT metaverse arazisinin sahibi dijital mülkünü kiralayabilir, satabilir veya inşa edebilir. Japon video oyun yapımcısı Atari kısa süre önce Decentraland’da 20 parsel dijital arazi satın aldı ve kendi kripto kumarhanesini yarattı. Kumarbazlar, kendi yerel ERC20 tabanlı Atari jetonunu kullanarak, vergisiz kriptoda bahis oynayabilir ve kazanç elde edebilir. Atari ayrıca bu yıl kendi sanal otel kompleksini başlatmayı da planladığını duyurdu.

Metaverse Arsa Hangi Uygulamadan Alınır?

Metaverse arsa nasıl satın alınır sorusunun cevaplarından en önemlisi Metaverse arsası alacağınız platformda alışveriş yapabilmek için dijital bir cüzdana sahip olmanız gerektiğidir. Bunun için herhangi bir kripto para borsasını kullanabilirsiniz. Metaverse arsası almak için seçtiğiniz platformda geçerli coinlerden satın almalısınız çünkü her coin her platformda geçerli değil yani kullanılamıyor. OVR, The Sandbox ve Decentraland metaverse arsalarının satıldığı en popüler platformlar arasında yer alıyor. Bir arsa satın almadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapın.

Birkaç metaverse platformu, kullanıcıların dijital arazi ve diğer koleksiyonları NFT’ler şeklinde alıp satabilecekleri pazar yerleri de yarattı. Metaverse’den gayrimenkul satın almak isteyen kullanıcının, hangi platformda dijital arazi satın almak istediğini belirlemesi gerekir. Metaverse’de arsa satın alabileceğiniz bazı pazar yerleri ise; Axie Infinity, Blocktopıa, Genesis City, nextearth.io, Dvision Network, myneighboralice, Lunacia ve MatrixWorld Land Sale’dir.

Metaverse Arsası Nereden Alınır?

Kripto para yatırımına benzer adımlar Metaverse yatırımları için de geçerli. Sanal arsa satışı gerçekleştiren platform satışı kendi coini ile gerçekleştirirken, arsalar sanal cüzdana gönderilecek OVR coini ya da platforma sanal cüzdanla bağlanılarak yapılan ödeme ile alınabiliyor. Kullanıcının öncelikle, bir blok zincir ağına bağlanan, kripto para birimini depolayan ve meta veri deposu platformuna güç sağlayan ilişkili blok zinciri ile uyumlu bir bilgisayar yazılımı türü olan dijital bir kripto para birimi cüzdanı oluşturması gerekir. Oradan, alıcının seçtiği metaverse platformunun pazarına erişmesi ve dijital cüzdanını buna bağlaması gerekiyor. Pazar yerleri genellikle meta veri deposu platformu web sitelerinde bulunabilir. Bu aşamada, dijital arazi satın almak, fiziksel dünyada arazi satın almaya çok benziyor. Bir alıcı satın alma aşamasında, satın almayı düşündüğü dijital arazinin fiyatını, yerini ve gelecekteki değerini mutlaka dikkate almalıdır.

Metaverse arsa nasıl satın alınır? Alıcının bir arazi parçası belirledikten sonra, satın almak için jetonları veya madeni paraları alması ve dijital cüzdanında saklaması gerekir. İşlemi gerçekleştirmek için ihtiyaç duyulacak jeton veya jeton türü, meta veri deposu platformuna göre değişir. Örneğin, Decentraland’de dijital arazi satın almak için kullanıcının MANA jetonları satın alması gerekir. The Sandbox’ta arazi satın almak isterse, SAND jetonları edinmesi gerekirdi.

Alıcı, dijital cüzdanını meta veri pazarına zaten bağlamış ve finanse etmişse, tek yapması gereken araziye teklif vermek veya araziyi doğrudan satın almaktır. Arazinin maliyeti dijital cüzdandan kaldırılacak ve araziyi temsil eden NFT kullanıcının cüzdanına aktarılacaktır. Aynı işlem, avatarlar, giyim ve aksesuarlar gibi diğer metaverse NFT öğelerini satın almak için de geçerlidir.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.