Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
You have not selected any currencies to display

Metaverse Moda Haftası

Decentraland Metaverse Moda Haftası’nı başlattı, üst düzey tasarımcıların ve giyilebilir ürün satıcılarının bir kombinasyonu olan organizasyonda blok zinciri tabanlı sanal dünyada değiştirilemez token (NFT) koleksiyonları sergilendi. Estée Lauder, Tommy Hilfiger, Dolce&Gabbana ve Forever 21 gibi markaların tümü sanal moda etkinliğine katıldı. 70 Marka Decentraland’da stilini sergilemek için ellerinden gelenin en iyisini yaptı ve sanal moda deneyimine katıldı.

Decentraland’ın kreatif direktörü Sam Hamilton, “Dijital ürünlerin ve metaverse alışveriş deneyimlerinin yükselişiyle birlikte, Decentraland’ın Moda Haftası, insanların kendilerini ifade edebilecekleri bir alan sağlamayı ve avatarlarındaki giyilebilir ürünler aracılığıyla kendi benlik anlayışlarını genişletmeyi hedefliyor” dedi.

Decentraland’ın Fashion District adlı yeni geliştirilen köşesinde defileler, galeriler ve markalara ev sahipliği yapan paneller açıldı. Sanal emlak şirketi Metaverse Group, 2021’in Kasım ayında 2,4 milyon dolarlık rekor bir fiyatla 6.000 metrekarelik arsa satın almıştı.

Estée Lauder Giyilebilir NFT İle Metaverse Moda Haftasındaydı

Ünlü güzellik markası Estée Lauder, metaverse sanatçısı Alex Box ile ortaklaşa orijinal bir NFT giyilebilir ürününü piyasaya sürdü. Oyuncular, küçük kahverengi şişenin içine girerek avatarlarına giyilebilir NFT talep edebiliyordu. Bu sayede oyuncular, Katılım Kanıtı Protokolü rozetinin kilidini de açabilme yetkisine sahip oldu.

Tommy Hilfiger’de Metaverse Moda Haftasındaydı

Tommy Hilfiger, 2022 ilkbahar koleksiyonunu Metaverse Moda Haftasında sanal olarak sergiledi. Ziyaretçilerinin NFT satın almaları için dijital mağazasını açtı. Ziyaretçilerin satın alabilecekleri arasında Hilfiger logosunu taşıyan unisex bir kapüşonlu ile kadın madras gömleği de yer aldı.

Web sitesini ziyaret ederek veya bir Ethereum cüzdanı bağlayarak ya da sadece misafir olarak herkes Metaverse Moda Haftası’na katılabildi. Site, kullanıcıların sanal olayı deneyimleyebilecekleri mahallenin farklı köşelerine koordinatlar sağladı. Galeriler ve gösterilerin yanı sıra katılımcıların dijital giyilebilir ürünler satın alabileceği yerler de vardı.

NFT pazar yeri Rarible, Metaverse Moda Haftasında Rarible Street adlı bir açılır mağazaya ev sahipliği yaptı. Geçen Haziran ayında bir metaverse alışveriş merkezi oluşturmak için bir arsa satın alan Boson Protocol, markaların giyilebilir ürünlerini satmaları için bir mağaza bulvarı inşa etti. Metaverse Moda Haftası bazı markalar için araştırma ve geliştirme için bir fırsat diğerleri içinse, metaverse kıyafetleri satarak kripto alanına girmek için bir olanaktı. Bunun yanı sıra alandaki tüm markalar ürünlerini NFT olarak satmadı bazıları sadece tasarımlarının dijital versiyonlarını sergiledi ancak amaç ne olursa olsun bir ilk gerçekleştirilmiş oldu.

Related Posts

Leave a Reply

You have not selected any currencies to display