Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Zilliqa Metaverse Teklifi Metapolis’i Piyasaya Sürdü

Akıllı sözleşme platformu Zilliqa Metaverse teklifi Metapolis’i piyasaya sürdü böylelikle ZIL jetonu, son zamanların en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri haline geldi. Sosyal medya sohbetleri ve Miami’de bir VIP etkinliğiyle başlaması sebebiyle Zilliqa’nın Metapolis’i insanlar üzerinde olumlu düşünceler yarattı. Redditor BlockChayne, Zilliqa’nın 2021’deki ilerlemesini değerlendirdikten sonra geçtiğimiz ay bir Reddit gönderisinde “Daha yeni başlıyoruz” dedi.

Zilliqa Coin Nedir?

Zilliqa (ZIL), saniyede binlerce işlem gerçekleştirme becerisine sahip, yüksek verimlilik sunmak üzere tasarlanmış bir blockchain ağıdır. Eski nesil blockchain ağlarının ölçeklenebilirlik sorunlarına çözüm getirmek için tasarlanmış ve saniyede binlerce işlem yürütebilen bir üçüncü nesil blockchain’dir. Singapur Ulusal Üniversitesi bilgisayar bilimcileri ekibi tarafından kurulmuş ve 26 Ocak 2018’de piyasaya sürülmüştür. Zilliqa, dünyanın tamamen parçalanmış bir ağa dayanan ilk halka açık Blockchain ağı olarak kabul ediliyor. Saniyede yüksek işlem hızı ve yüksek verim elde etmesini sağlayan şey de bu. Bu yüzden her geçen gün Zilliqa’ya olan ilgi artıyor. Zilliqa Metaverse teklifi Metapolis’i piyasaya sürdü, bu eylemin Zilliqa’ya olan ilgiyi arttıracağı düşünülüyor.

Metapolis Nedir?

“Herkes için metaverse” olarak adlandırılan Metapolis, müşterilerin kendi sanal evrenlerini istedikleri gibi inşa etmeleri için boş bir tuval sunan bir hizmet kurulumudur. Gözlemciler Metaverse endüstrisinin önümüzdeki yıllarda patlama yapacağını öngörse de, sanal altyapı oluşturmak önemli yatırım ve teknolojik uzmanlık gerektirdiğinden, buna erişmek genel nüfus için zorlayıcı. Geçen yıl, eskiden Facebook olan Meta Platforms, artırılmış ve sanal gerçeklik operasyonlarında 10 milyar dolar kaybetti. Kaybın, Facebook’un 2014’te Oculus VR’yi satın almak için ödediği miktardan beş kat ve Facebook’un Instagram’ı satın almak için ödediğinden 10 kat daha fazla olduğu söyleniyor.

Metapolis gibi bir hizmet olarak metaverse sağlayıcıları, kullanıcıların kendi metaverse’lerini oluşturmalarını ve sürdürmelerini sağlamak için gerekli teknoloji ve altyapıyı sağlar. Servis sağlayıcılar, yüksek maliyetli giriş engelini ortadan kaldırarak daha küçük oyuncular için kapılar açıyor. Metapolis, AR ve VR’nin bir birleşimi olan son teknoloji bir genişletilmiş gerçeklik olarak tasarlandı ve Zilliqa’nın ölçeklenebilir ve güvenli blok zinciri platformu tarafından destekleniyor.

Zilliqa Metaverse teklifi Metapolis’i piyasaya sürdü bunun sonucunda Metapolis; markaları, sanatçıları, konseptleri, oyunları, e-mağazaları, gayrimenkulleri veya diğer dijital deneyimleri barındırabilen şehirlerin bir parçası olarak zengin ve özel olarak tasarlanmış kubbelere izin verecek ve hem fiziksel hem de dijital dünyalar için yeni bir katılım katmanı sunacak. Metapolis kendi kendini idame ettiriyor gibi görünüyor ve NFT’ler, e-ticaret, dijital mankenler, reklam panoları ve daha fazlası gibi etkileşim katmanlarını da içeriyor.

Metapolis, görseller ve sürükleyici deneyimler için gelişmiş bir gerçek zamanlı 3D oluşturma aracı olan, gerçek dışı motor üzerine inşa edilmiştir ki bu da kullanıcı deneyiminin en iyi oyunlarınkiyle rekabet etmesi muhtemel olduğu anlamına gelir. Metapolis, müşteri hattından lansman öncesi 2 milyon dolar gelir elde etti ve kısa süre önce küresel bir yetenek ödülleri uygulaması olan Agora ile bir ortaklık gerçekleştirdi.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.