Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Metavers’ün Önemi

Metaverse, bilim kurgu yazarları tarafından yakalanan fantastik vizyonların gerisinde kalsa bile tabi şimdilik, yeni bir bilgi işlem platformu veya içerik ortamı olarak trilyonlarca değer üretmesi açısından muhteşemdir. Ancak tam vizyonuyla değerlendirdiğimizde Metaverse’ün önemi çoğu dijital deneyime açılan kapı, tüm fiziksel deneyimlerin önemli bir bileşeni ve bir sonraki aşamada harika bir iş platformu haline geleceği noktasında ortaya çıkıyor.

Metaverse Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Metaverse, internette gördüklerimizden daha fazla sayıda ve sonsuz çeşitlilikte fırsat üretebilir. Ödeme işlemleri, kimlik doğrulama, işe alımlar, reklamlar, içerik oluşturma, güvenlik gibi konularda her şeyi yönetmek için yeni şirketler, ürünler ve hizmetler ortaya çıkacaktır. En önemlisi de insan zihninde hayal gücünün sınırlarını zorlayacak bir evren olmasıdır.

Böyle bir sistemin kilit bir katılımcısı olmanın değeri tartışılmaz. Bugün internetin bir sahibi yoktur ancak önde gelen internet şirketlerinin neredeyse tamamı, dünyadaki en değerli 10 halka açık şirket arasında yer almaktadır ve eğer Metaverse gerçektende web için işlevsel bir alternatif olarak hizmet edecekse bu beraberinde daha fazla erişim, harcanan zaman ve daha fazla ticari aktivite ile muhtemelen daha da fazla ekonomik yükseliş demek olacaktır.

Metaverse neden önemlidir?

Metaverse kendi değerlerine ve düzenine sahip olacak hatta belkide insanoğlu bu yeni düzen ile bambaşka anlayış kalıplarına sahip olacak işte Metaverse’ün önemi bu noktada ortaya çıkıyor, YENİ BİR DÜZEN! Şirketler, zenginliğin farklı aşamalarında, farklı insanlar için markalar tasarlamak zorunda kalacak. Meta veriye yoğun yatırım yapan kişilerin kendi işleri ve mülkleri olacaktır. Bu nedenle fiziksel gerçeklikte var olmayan işletmelerle ortaklık fırsatları da yakalayabilecekler.

Ne olursa olsun Metaverse, web’de gördüğümüzle aynı fırsat çeşitliliğini üretmek zorundadır. Ödeme işlemeden kimlik doğrulamaya, işe alma, reklam teslimi, içerik oluşturma, güvenlik ve benzerlerine kadar her şeyi yönetmek için yeni şirketler, ürünler ve hizmetler ortaya çıkacaktır. Daha geniş anlamda Metaverse, modern kaynakları nasıl tahsis ettiğimizi ve bunlardan nasıl para kazandığımızı değiştirmeye yöneliktir. Yüzyıllar boyunca gelişmiş ekonomiler, emek ve gayrimenkul kıtlığı arttıkça ve azaldıkça dönüşmüştür. Metaverse kapsamında, şehirlerin dışında yaşamayı seçen emekçiler, sanal emek yoluyla yüksek değerli ekonomiye katılabilecekler. Daha fazla tüketici harcaması sanal ürünlere, hizmetlere ve deneyimlere kaydıkça yaşadığımız yerde, inşa edilen altyapıda ve kimin hangi görevleri yerine getirdiğinde daha fazla çeşitlilikler göreceğiz.

Metaverse sistemi nedir?

Meta-evren diğer bir adıyla Metaverse, her geçen gün daha çok duymaya başladığımız dijital bir kavramdır. Bu dünya; sanal ve gerçek dünyayı bir bilim kurgu bakış açısıyla birleştiren ve farklı iletişim araçları arasında hareket kabiliyeti sunan, sanal bir ortamda iletişim alanı yaratan dijital bir dünyadır.

Oyun içi ticaret ekonomilerinin ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra çoğu oyuncu genellikle daha büyük bir şirket tarafından ve genellikle düşük gelirli ülkelerde istihdam edilir, bir iş gününü oyun içinde veya dışında satılık dijital kaynakları toplamak için harcardı. Bu satışlar tipik olarak batıdaki yüksek gelirli oyunculara yönelikti ve bu emek tipik olarak önemsiz, tekrarlayan ve birkaç uygulamayla sınırlı olsa da, bu işin çeşitliliği ve değeri Metaverse’in kendisi gibi büyüyecek ve Metaverse’ün önemi anlaşılacaktır. Metaverse henüz gizemli olmakla beraber, insanlık için bambaşka bir tecrübe olacaktır.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.