Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Ukrayna NFT Bağışı İçin Web Sitesi Kurdu

Ukrayna hükümeti, halen devam eden savaş için daha fazla fon toplamak amacıyla, insanların NFT’ler bağışlamasına ve alım satım yapmasına olanak sağlamak amacıyla Ukrayna NFT bağışı için web sitesi kurdu. Kurulan web sitesinde, çeşitli NFT’leri kullanıcıların satın alabilmesi için teklif verebilecekleri OpenSea’daki sayfalarına bağlantılar listeleniyor. Site üzerinde birçok ünlü NFT koleksiyonuna ait içerikler yer alıyor.

Bilindiği üzere Ukrayna, savaş döneminde tüm dünyaya destek talebinde bulundu. Bu işlem için de çeşitli web siteleri kurularak, dünyanın her yerinden insanların maddi yardım etmesi sağlandı. Bu yardımların en çok dikkat çeken ve etkili olanı kripto paralar ile yapılan bağışlar oldu. Ukrayna NFT bağışı için web sitesi kurdu ve bu bağlamda ülke 100 milyon dolar değerinde bağış topladı.

Ukrayna, yapılan bu bağışları kendilerine faydalı olacak alanlarda kullanmaya çalışıyor. Ülke yapılan kripto para bağışlarının, silahlı kuvvetler için binlerce kurşun geçirmez yelek, paketlenmiş öğle yemeği, ilaç ve diğer malzemelere dönüştürüldüğü belirtti.

Ukrayna NFT bağışı için web sitesi kurdu ayrıca Ukrayna, mart ayının sonunda kendi NFT koleksiyonunu piyasaya sürmüştü. Hükümet yetkilileri, 1 Mayıs için planlanan ikinci bir NFT airdrop dağıtımını duyurdu. Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov Twitter’da yaptığı açıklamada; “Blockchain, kripto paralar ve NFT’ler, füzeleri durdurmayacak ancak bunlar savunucularımızı korumanın ve Ukrayna’yı inovasyon dostu bir ülke olarak yeniden inşa etmenin bir yolunu sunuyor.” dedi.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.