Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
You have not selected any currencies to display

Unity ve Metaverse

Metaverse; varlıkların, deneyimlerin ve ortak API’lerin geniş bir etkileşimini gerektiriyorsa, oyun motoru Unity’nin burada temel bir rolü olacaktır yani Unity ve Metaverse birlikte çalışacaktır. Bu motor, mobil oyunların yarısından fazlası tarafından kullanılmaktadır ve gerçek dünyada mimari, tasarım, mühendislik alanlarında işleme, simülasyon kullanım durumlarında Unreal’den bile daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

Unity İle Neler Yapılabilir?

Unity; bilgisayarlar, konsollar ve mobil cihazlar için video oyunları ve simülasyonları geliştirmek için kullanılan ve Unity Technologies tarafından geliştirilen çapraz platform bir oyun motorudur. Unity aynı zamanda en büyük dijital reklam ağlarından birini işletmekte ve günde 10 milyar dakikalık mobil eğlenceye güç vermektedir ancak Unity’nin Metaverse’ü yönetmede ne gibi bir rolü olacağı henüz belli değil. Bir mağazası, kullanıcı hesabı sistemi veya gerçek bir doğrudan tüketici deneyimi yok. Yardımcı yani motor dışı veya reklam hizmetlerinin çoğu geniş çapta benimsenmemiştir. Ek olarak, Unity ve Metaverse destekli oyunların çoğu Metaverse’e ağ geçidi olarak hizmet etmesi muhtemel olanlardan ziyade nispeten basit mobil oyunlardır. Bununla birlikte standartlar, oynatma süresi ve içerik oluşturma üzerindeki kaçınılmaz etkisi o kadar büyüktür ki, daha geniş bir varlık ve avantaj yelpazesine sahip büyük bir teknoloji oyuncusu tarafından satın alınmayacağını ve entegre edilmeyeceğini hayal etmek zor.

Unity Ücretsiz mi?

Unity tamamen ücretsiz olsa da bu bir yere kadar devam ediyor çünkü eğer Unity ile yaptığınız oyunlardan son 1 yıl içinde 100 bin dolar ve üzeri gelir kazanmışsanız Unity ücretli hâle geliyor. Geçmişte, Unity’nin satın alınmasını haklı çıkarmak zordu. Şirket son derece değerli olsa da, olası herhangi bir satın alma şirketi, pazar payını, geliştirici desteğini ve etkisini korumak için Unity’yi tamamen platformdan bağımsız tutmak zorundadır. Unity ve Metaverse birlikte çalıştığında bu, Unity’yi özel bir motora dönüştürmenin stratejik olarak akıllı olamayacağı anlamına gelmez. Böyle bir kararla yok edilen değer ve Unity’yi satın almak için gereken prim, muhtemelen böyle bir hamleyi yasaklayacaktır. Ancak Unity’nin satın alınmasının amacı yeni internette temel bir rol sağlamaksa, alıcı bunun yerine motoru platformlar arasında açık ve kullanılabilir durumda tutma teşviğine sahiptir ve fiyat kolayca alakasız hale gelebilir.

Related Posts

Leave a Reply

You have not selected any currencies to display