Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Ünlü Gıda Zincirleri Metaverse’e Giriyor

Bilindik birçok marka ve işletmenin Metaverse’e katılımı her geçen gün giderek artıyor. Bu artışa gıda sektörü de kayıtsız kalamadı ve ünlü gıda zincirleri Metaverse’e giriyor. Bu bağlamda McDonald’s’ın rakibi Brands’de Metaverse’e katılma kararı aldı.

Ünlü Fast Food Zinciri Brands NFT İçin Start Aldı

Taco Bell, Pizza Hut ve Kentucky Fried Chicken’ın sahibi olan Brands, NFT ve metaverse ürünleri ve hizmetleri için birden fazla ticari marka başvurusunda bulundu. Metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis’ın yaptığı açıklamada, başvurular 25 Mart 2022’de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne sunuldu ve bu markaları NFT’lere sanal yiyecek ve içecek dahil sanal ürün ve hizmetlere genişletme planlarının sinyalini verdi. Ünlü gıda zincirleri Metaverse’e giriyor, Brand’s’in hedeflediği ürünler ise perakende hizmetler ve çevrimiçi sanal restoranları kapsıyor.

Kondoudis basın açıklamasında şunları söyledi: “Brands, Metaverse’in potansiyelini görüyor ve kendisine hakim olacağı sanal ekonomi için ticari markalarını hazırlıyor. Ayrıca bu ticari marka başvuruları McDonald’s, Burger King, Panera Bread ve Panda Express gibi restoran sektöründeki diğer katılımcıları da Metaverse’e katılma hazırlıklarına başlamaya teşvik ediyor.”

McDonald’s Metavers’e Hazırlanıyor

McDonald’s toplam on başvuruda bulundu. Diğer ticari markaların da, gerçek ve sanal ürünler içeren sanal bir restoran oluşturmayı ve eve teslimat sunan sanal bir restoran işletmeyi planladıkları düşünülüyor. Bu sisteme geçilirse McDonald’s, ses ve video dosyaları için indirilebilir multimedya dosyaları ve ayrıca NFT’ler verebilecek. Ayrıca fast-food zinciri McDonald’s, McCafe markasını da Metaverse alan adı için ticari marka tesciline dahil etti. Marka, çevrimiçi gerçek ve sanal konserler ve başka sanal etkinlikler sağlayarak eğlence hizmetleri sunmayı hedefliyor. Ünlü gıda zincirleri Metaverse’e giriyor ve McDonald’s’ın diğer hedefler arasında ise, kullanıcıların sosyalleşebileceği dijital toplanma yerlerinin yanı sıra sanal yiyecek ve içecek ürünleri gibi indirilebilir materyaller yer alıyor.

Related Posts

Leave a Reply

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.